חדשותראשי

איי בהאמה: יבנה נמל קרוזים חדש בהשקעה של 250 מיליון דולר

מפעילת הנמלים GPH בחרה לפתוח נמל קרוזים מהגדולים בתבל, בנסאו בירת איי הבהאמה ובכך להגדיל את מספר העוברים בנמל ב-2 מיליון נוסעים בכל שנה

לאחר חודשים של משא ומתן חתמו ממשלת איי בהאמה ומפעילת הנמלים הגדולה בתבל, Global ,Ports Holding על הסכם לפיתוחו של נמל הקרוזים של בירת המדינה נסאו בהיקף של 250 מיליון דולרים. כתוצאה מההסכם עשוי נמל נסאו להפוך לנמל השייט המוביל בכל האיים הקריביים.

עם החתימה על ההסכם הודיעה GPH על כוונתה להפוך את נסאו ל"אחד היעדים הגדולים בתבל המציעים חזית חוף למבקריהם". מבחינתה של הממשלה המקומית ההסכם נראה כצעד משמעותי שיקדם כלכלית את תעשיית התיירות והשייט המקומית.

"החתימה על ההסכם היא יום יוצא דופן עבור העם הבאהמי", אמר ראש הממשלה ד"ר הוברט מיניס. "אנו מתחילים בפרויקט של רבע מיליארד דולר כדי לפתח את מה שיהפוך לנמל הקרוזים החדש של נסאו לאיקון בעל שם עולמי". כבר עתה עוברים בנמל נסאו כ-4 מיליון נוסעים בשנה.

על פי הסכם זיכיון ההפעלה של הנמל הוא ל-25 שנה, GPH שואפת להביא עד 2 מיליון נוסעי קרוז נוספים לנסאו מדי שנה, ובכך ליצור את מה שהחברה מגדירה כ"אלפי משרות חדשות ישירות ועקיפות". לאחר הקמתו יוכלו לעגון בנמל החדש שמונה ספינות קרוז במקביל.

הפרויקט השאפתני יצור שינוי דרמטי של קו החוף של הבירה. במסגרתו יוקמו טרמינל חדש, פארק מים, אמפיתיאטרון, חנויות, מסעדות, ביתן בידור מרכזי, מוזיאון טיילת חוף שלדברי החברה תתחרה "כל טיילת בכל מקום."

"אנו מודים על תמיכת הממשלה ותושבי איי בהאמה ואנחנו שמחים לשמש כשותפים בפיתוח נמל הקרוזים", אמר מחמט קוטמן, יו"ר GPH. "אחת המטרות הסופיות שלנו הייתה לתמוך בתושבי איי בהאמה על ידי שיפור המוצר התיירותי הנוכחי. יום זה מסמן את תחילתו של תהליך זה כאשר אנו עובדים יחד כדי ליצור מיזם שיהפוך לשותפות ארוכת שנים ומצליחה לכולם". GPH מתפעלת נמלים נוספים בים הקריבי, בהוואנה ובאנטיגואה.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close