חדשותראשי

איי בהאמה: ספינות הקרוז חוזרות

רבים מאיי מדינת האיים לא נפגעו ואתרי הנופש של חברות הקרוז כבר נפתחו. נמל פריפורט נשאר סגור בשל הנזקים

בעוד שהסופה דוריאן, שהורדה זה לא מכבר לקטגוריה 1, ממשיכה להצפין ומצויה ממזרח לחופי קנדה, ובשעה שחברות הקרוז הגדולות שולחות סיוע לאיי בהאמה, מתברר שחלק הארי של האיים המרכיבים את המדינה לא נפגע באופן משמעותי מן ההוריקן. במקביל, האיים שנפגעו צפויים להיות משוקמים ולהתחדש.

השהות בת 30 השעות של הוריקן דוריאן מצפון לבהאמס גרמה לחורבן ולנפגעים בנפש. עד עתה דווח על 40 הרוגים ו-13,000 בתים שנהרסו, בהותירם 70,000 איש ואשה ללא קורת גג באיים גרנד בהאמה וליטל-אבקו, שהיו הקרובים ביותר למסלולה של הסערה. נמל פריפורט, אחד מיעדי הקרוז העיקריים נסגר והתשתית שלו זקוקה לשיקום. לעומת זאת, באיים שמדרום להם ובהם ניו-פרובידנס עם בירת המדינה נסאו ושפע של איים זעירים ופרטיים, נחלצו ללא פגע. נמל הקרוזים של נסאו המשיך לתפקד.

ענקי הקרוז מפלורידה (חברות הספנות החברות באיגוד (FCCA שלחו ספינות עם אספקה מיידית וסייעו בחילוץ אלפי תושבים מאזורי האסון. הן גם התחייבו לתרומות של יותר מחמישה מיליון דולר והביעו נכונות לסייע באספקת ובשינוע של אמצעים שיסייעו לשיקום האיים שנפגעו. במקביל החברות הללו חידשו את משטי הקרוז לים הקריבי בפתחה של העונה הבוערת – חורף 2019-2020.

חברת קרניבל, חברת הקרוז הגדולה בתבל, מתכננת לקיים עד סוף ספטמבר 41 הפלגות שיצאו מנמלי ארה"ב לעבר איי בהאמה שבים הקריבי. אתרי הנופש של החברה Half Moon Cay ו- Princess Cays ינעימו את זמנם של הנופשים שיגיעו על סיפון האוניות. גם אתר הנופש של רויאל קריביאן CocoCay החל לתפקד שוב לאחר שנזקי הסופה תוקנו. Navigator of the Sea אחת מאוניות הקרוז הגדולות פקדה את האי כבר שלשום (7.9.19). גם האתר של וולט דיסני קרוז Castaway Cay שממוקם קרוב לעין הסערה, באי גרנד-אבקו, חזר לתפקד.

בבהאמס מקווים שדוריאן היה ההוריקן האחרון לשנה זאת.

 

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close