חדשותראשי

איי הבהאמה מתכוננים להוריקן דוריאן

הסופה המדורגת כהוריקן דרגה 4 עם רוחות מעל 200 קמ"ש, צפויה לנחות על חופי האיים בשעות הערב. מחר בבוקר תגיע הסופה גם לחופי פלורידה

הסופה הטרופית דוריאן שהחלה באוקיאנוס האטלנטי עושה את דרכה לאיי הבהאמה, והסופה צפויה לנחות על חופי האיים כבר בשעות הערב. הנתיב המשוער של הסופה בימים הקרובים על פי רוב התחזיות צפוי לעלות צפונה לאורך החוף המזרחי של פלורידה ולפגוע במדינת ג'ורג'יה, דרום קרוליינה וגם צפון קרוליינה.

עד כה נרשמו רוחות עזות על יד מטוסי מטורולוגיה אשר טסים מעל ובתוך הסופה בכדי לאסוף נתונים. על פי רשת סי.אן.אן נרשמו ממוצע רוחות של 145 מייל לשעה (230 קמ"ש). נכון לשעה זו הוריקן דוריאן הינה רק בדרגה 4 אבל במידה והרוחות יעלו מעל 157 מייל לשעה בממוצע (252 קמ"ש), תעלה הסופה דוריאן לדרגה 5.

הנשיא טראמפ "צייץ" בחשבון הטוויטר שלו ופנה לתושבי דרום קרוליינה וג'ורג'יה שיתכוננו לספוה כי היא ככל הנראה חזקה יותר מהתחזיות הקודמות. ואפילו הוסיף הנשיא ואמר שסופה זו היא גדולה וחזקה יותר ממה שראינו בכל העשור האחרון.

כפי שדווח בפספורט קרוז חברות קרוז רבות שינוי את מסלולם מנתיב הסופה וגם איי הנופש "קוקו קיי" של רויאל קריביאן נסגר לפעילות. וגם טיסות רבות בוטלו בשל הסופה.

 

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close