חדשותראשי

אמסטרדם: ירידה של 40% בביקור תיירי קרוז

חברות השייט נטשו את נמל אמסטרדם לאחר היטל האגרה של 8 אירו על כל נוסע אשר עוגן בנמל, שנכנס לתוקף בתחילת השנה. אולם לא היה במהלך הזה כדי לשנות במשהו את הצפיפות באזורים הפופולריים של עיר

החלטתה של עיריית אמסטרדם להטיל אגרה של 8 אירו על כל נוסע אוניית קרוז העוגנת ליד רציפי העיר הביאה להפחתה של 40% במספר הביקורים של תיירי הקרוז מאז כניסת האגרה לתוקף בינואר השנה.

החברות P&O, Cunard, MSC ו-Cruise & Maritime Voyages החליטו שלא לעגון באמסטרדם לאחר שמועצת העיר הטילה את האגרה התקפה לכל שהות של 24 שעות ביממה על נוסעי הקרוז.

אולם לא היה במהלך הזה כדי לשנות במשהו את הצפיפות באזורים הפופולריים של עיר התעלות הצפונית באשר מבקרי הקרוז מהווים פחות מאחוז ממספר התיירים הפוקדים את העיר. את הנתון הזה מסר דיק דה-גראף, מנהל מעגן הקרוזים של אמסטרדם. דה-גראף דיבר בוועידה שהתקיימה במדריד ודיווח עליה התפרסם באתר סי-טרייד ניוז.

בענף הקרוזים מתלוננים על כך שמועצת העיר מצאה את המטבע מתחת לפנס מבלי לתת מענה של ממש לבעיית הצפיפות והלכלוך בעיר. "חברות הקרוז הן קהל שבוי, אנחנו מטרה קלה" טען סנדר גרותויס, מחברת קרניבל. "אף אחד לא נמצא בתחנת הרכבת של העיר שפוגש אותך ברגע שאתה יוצא מהרכבת ואומר: ברוך הבא ל אמסטרדם, האם אוכל לקבל ממך 20 אירו?".

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close