אירופה, המזרח התיכון ואפריקההפלגות

אניות-קרוז חדישות ויוקרתיות יערכו מסעות תגלית אל הקוטב

סיבורן קרוזליין הזמינה שתי ספינות. על סיפונה של כל אחת יהיו שתי צוללות זעירות, קיאקים וסירות זודיאק לשימושם של משתתפי ההפלגה

עם הגידול המשמעותי במספר המצטרפים להפלגות נופש ברחבי תבל, מתפתחים ענפי משנה בענף הקרוזים. אחד הכיוונים הוא הפלגות "תגלית" לאזורים מרוחקים, כאלה שכף רגלו של אדם או של משוט סירה מגיעות אליהם לעתים נדירות יחסית. חברת הספנות "סיבורן-קרוזליין" נכנסת לתחום הזה בהזמינה שתי אניות קרוז יחודיות אצל בוני הספינות "מריוטי-דמן קרוז", שותפות של שחקני ענף ותיקים שאך הוקמה.

"סיבורן קרוזליין" מתפעלת חמש ספינות קרוז ברמה הגבוהה ביותר כאשר הן משיטות בין 450 ל-600 נוסעים בלבד, המשלמים עבור התענוג במיטב כספם. הספינות שהוזמנו יאכסנו 264 נוסעים ב-132 סוויטות והן יסופקו בשנים 2021 ו-2022. בהודעה משותפת לחברת הספנות ולמספנות נמסר כי מדובר בתכנון יחודי וחדשני המתאים למשימות התגלית שמיועדות לאניות הקרוז הללו, שישוטו בין השאר לקוטב הצפוני ולאנטארטיקה. על סיפונה של כל אניה כזאת יהיו שתי צוללות זעירות, קיאקים וסירות זודיאק לשימושם של משתתפי ההפלגה.

כבר ב-2013 פרסמה רשת CNN כתבה על "הפלגות הרפתקאה" הכוללות יעדים אקזוטיים וגם את האמצעים שבאמצעותם מגיעים ליעדים הללו. היעדים הללו כללו הפלגה ממורמונסק, שבצפון מערב רוסיה (בקרבת הגבולות עם פינלנד ונורבגיה) לעבר ים הקרח הצפוני המקיף את הקוטב. ההפלגה היתה על סיפונה של שוברת קרח ומשתתפי המסע לא ציפו לראות נוף מגוון אלא שדות שלג נצחיים. מסע הרפתקני נוסף כלל הפלגה לאנטארטיקה ויציאה לשטח בעקבותיהם של מחפשי הקוטב הדרומי סקוט ואמונדסן.

כתבות קשורות

Back to top button