אוניותחדשות

ארה"ב אוסרת על ספינות אמריקאיות לעגון בקובה

חברות הקרוז נאלצות לשנות את תוכניות המסע של אוניותיהן. ההודעה של משרד החוץ מבהירה שהאיסור יחול גם על ספינות ומטוסים פרטיים. ההודעה מבטלת את ההיתר הכללי שניתן בימי ממשל אובמה במסגרת  ‘group people-to-people educational’ travel authorisation"

חברות הקרוז האמריקאיות יאלצו לשנות את תוכניות המסע של אוניותיהן בעקבות הודעה מפתיעה שפרסם הממשל האמריקאי ולפיו החל מאתמול (5.6.19) נאסר על ספינות הקרוז שלהן לעגון בקובה. רויאל קריביאן כבר הודיעה כי תוכניות השייט ליומיים הקרובים הותאמו להנחיה החדשה והיא וחברות נוספות ציינו כי הן בוחנות את מהלכי הממשל.

ההודעה של משרד החוץ מבהירה שהאיסור יחול גם על ספינות ומטוסים פרטיים. ההודעה מבטלת את ההיתר הכללי שניתן בימי ממשל אובמה במסגרת  ‘group people-to-people educational’ travel authorisation". בשנה שחלפה ביקרו בקובה 257,000 אמריקאים..

המדיניות של ממשל טראמפ באה בתגובה לתמיכתה של קובה בממשל של הנשיא מאדורו בונצואלה. כפי שדווח בפספורטניוז כבר בחודש אפריל הודיע היועץ לבטחון לאומי של ארה"ב, ג'ון בולטון, על כוונה להטיל הגבלות על ביקורי תיירים אמריקאים המבקשים לטייל בקובה. "המטרה היא למנוע זרימה של דולרים של ארה"ב לכיסי המשטר בהוואנה", אמר.

מאז חודש מאי 2016 החלו אוניותיהן של כל חברות הקרוז הגדולות לפקוד את נמל הוואנה. לאחר שדונלד טראמפ התיישב בבית הלבן ממשלו שינה את הכללים ביחס לביקורים בקובה אולם לא היה בכך כדי להשפיע על מסעות הקרוז. למעשה, חברות הספנות הגדילו את היצע המסעות לאי. הצפי הוא שב-2019 יירשמו 500 עגינות של ספינות קרוז בהוואנה.

ממשלת קובה גינתה את הצעד האמריקאי היכול למנוע ממנה הכנסות של עשרות מיליוני דולרים.  דובר מטעם משרד התיירות בהוואנה אמר בחודש שעבר כי ארצו תשאף לעמוד בתחזית שלה ולפיה 5.1 מיליון תיירים יבקרו בקובה ב-2019.  

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close