חדשות

בהאמה: חקירה נגד קרניבל בשל זיהום הים

דוח של שופט בארה"ב מצא 13 מקרים של הטלת שופכין ושאריות מזון בתקופה שהחברה היתה נתונה במבחן. קרניבל: מדובר בטעויות אנוש ולא נגרם נזק

ממשלת איי בהאמה הודיעה שלשום (26.4.19) כי היא פותחת בחקירה נגד חברת הקרוז קרניבל בגין 13 מקרים של זיהום מי הים. הממשלה טוענת כי במהלך 2017 שפכו אוניות החברה למים הטריטוריאליים בקרבת האיים חצי מיליון גלונים (כ-1.9 מיליון ליטר) של מי ביוב ושאריות מזון. קרניבל עצמה דיווחה על המקרים לממשלת הבהאמס באומרה כי מדובר בטעויות אנוש.

הממצאים הללו מופיעים בדוח רשמי שנכתב בידי שופט בארצות הברית. לפי העיתון מיאמי-הראלד זאת הייתה השנה הראשונה שבה קרניבל הייתה נתונה במבחן לאחר עבירות זיהום קודמות שנעשו ביד אוניות החברה. שנה קודם לכן, ב-2016, הודתה קרניבל בשבעה מקרים של זיהום מי הים – חמישה מהם בידי אוניות של חברת פרינסס – על ידי שפיכת שאריות דלק וכן בקשר להעלים את מעשיה. על העבירות הללו היא נקנסה גם ב-40 מיליון דולר.

העיתון מדווח שרבות מאוניותיו של קונצרן קרניבל רשומות באיי הבהאמה ולכן יש לממשלת האיים סמכות שיפוט על החברה. בתגובה מסרה החברה כי תשתף פעולה עם החקירה בהוסיפה שב-13 המקרים שייחקרו לא הייתה השפעה של ממש על איכות מי הים. זה לא מכבר פורסם ששופטת בפלורידה איימה לאסור על עגינת אוניות קרניבל בחופי ארה"ב ואף לאסור את מנהליה בשל עבירות זיהום שנעשו בתקופת המבחן.

החוק הימי אוסר להטיל אשפה לים במרחק של 3 מיילים ימיים מן היבשה אולם לא מעט מדינות ובהן הבהאמס, שבתחום שיפוטה כלולים 700 איים,  הרחיבו את התחום האסור ל-12 מיילים ימיים.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close