חדשות

בלפסט חנכה טרמינל קרוזים חדש

בבירת צפון אירלנד צפויות לעגון 148 ספינות קרוז במהלך השנה וזהו גידול של 31% לעומת השנה שקדמה לה

בירתה של צפון אירלנד, בלפסט, חנכה אתמול (29.7.19) טרמינל קרוזים חדש. הטרמינל יציע לראשונה שירותים יחודיים לנוסעי הקרוז הפוקדים את העיר. בלפסט הוא הנמל השלישי בכמות ספינות הקרוז הפוקדות ערי נמל לביקור בן יום באיים הבריטיים.

בבלפסט צפויות לעגון 148 ספינות קרוז במהלך השנה וזהו גידול של 31% לעומת השנה שקדמה לה. התחזית היא שבשנת 2019 יפקדו את העיר 285,000 תיירי אוניות קרוז. לדברי האחראים על התיירות בבירת צפון אירלנד ענף הקרוז בעירם מצוי בגידול מתמיד ומשמעותי ובשלוש השנים שחלפו נרשמה עליה של 82% בפעילות הקרוז.

בהקמתו של הטרמינל, שיכלול מרכז מבקרים, הושקעו חצי מיליון ליש"ט. הטרמינל שנוספו לו חניונים לאוטובוסים ולמוניות יאפשר תפעול יעיל של טיולי הקרוז שיוצעו ליורדים מן האוניות.

בלפסט שימרה את האופי האירי המסורתי והצליחה בשנים האחרונות להשתחרר מן הדימוי שנוצר לה בשנות ה-70 וה-80 כאשר היתה נתונה לגלי טרור במלחמה בין המחתרות הקתוליות והפרוטסטניות. מבלפסט יצאה ב-1912 האוניה טיטניק למסעה הראשון והאחרון וה"טיטניק בלפסט", העשיר במוצגים ובתצוגה אינטראקטיבית, הוא אתר התיירות הפופולרי של העיר.

Giant’s Causeway היא אטרקציה מרשימה נוספת. מדובר בסוללת סלעים ענקית המשתרעת לאורך קו המים. הסוללה בנויה מ-40,000 עמודים המזדקרים כמו יצורים שהגיחו מן האוקיינוס. טירת הילסבורו היא אתר ביקור פופולרי נוסף. היא שייכת למשפחת המלוכה והיא עטופה בגנים. בבלפסט העיר עצמה הקתדרלה היא מרשימה וכך גם בית העיריה ובית האופרה המצויים במרכזה של העיר.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ראה גם

Close
Close
Close