חדשותראשי

גם בים: החל הליך פירוק ל-ONE Ocean Expeditions

חברת התגליות נותרה ללא ספינות פעילות. רוכשי ההפלגות שבוטלו שילמו עד 20,000 דולר לכרטיס. בהודעה שפרסמה OOE: "החברה פועלת במרץ כדי לשקם מחדש את העסק"

אחרי חודשים של אי וודאות, הפלגות שבוטלו וחובות של מיליוני דולרים, חברת קרוז התגליות הקנדית One Ocean Expeditions OOE נכנסה להליך של הקפאת פעילות בשל חדלות פרעון.

כבר לפני חודשים אחדים (25.6.2019) דווח בפספורטקרוז ששתיים מתוך שלוש ספינות התגלית שמפעילה חברת ONE OCEAN EXPEDITIONS הוחרמו בידי ממשלת רוסיה. עתה מתברר שהיתה זאת מכת המוות לחברה שנסמכה על ספינות רוסיות המסוגלות להפליג במי האוקיאנוס הארקטי.

אולם בעיותיה של החברה החלו כבר באוגוסט 2018, כאשר ספינה של החברה עלתה על שרטון ב-Nunavut שבאזור הארקטי של קנדה. המהלך הרוסי, שנעשה ב-12 במאי 2019, שבועות אחדים לפני מועד הפלגתן של הספינות  – OAKADEMIK IOFFE ו- AKADEMIK SERGEY -שכל אחת מהן משיטה כמאה תיירים. התברר כמכריע.

הספינות היו אמורות לצאת למסעות באוקיינוס הארקטי – האחת בזה הרוסי והאחרת בזה הקנדי – ולכן היה ברור שעונת הקיץ של החברה תיפגע האורח אנוש. כל המקומות להפלגות היו מוזמנים. ולאחר הצעד הרוסי נותרה חברת OOE רק עם ספינה אחת, שביכולה היה להשיט רק 146 נוסעים.

OOE התקשתה להתמודד עם הבעיה של מציאת חלופה ראויה עבור הנוסעים של שתי הספינות ורק לחלקם נמצא מקום בספינה שנותרה בידי החברה – RCGS Resolute. אלא שגם ספינה זאת נקלעה לבעיה. כתוצאה מתביעות של נושים היא עוכבה בבואנוס-איירס, נוסעיה נשלחו לביתם והחברה נותרה למעשה ללא ספינות פעילות.

עובדיה של החברה ונושים נוספים, יאלצו להמתין להחלטות של בית משפט בקנדה, כדי לראות אם יזכו לקבל חלק מכספם. מחירי ההפלגות שנרכשו ושולמו הגיעו ל-20,000 דולרים.

בהודעה שפרסמה OOE בשבוע שעבר נאמר: "One Ocean Expeditions פועלת במרץ כדי לשקם מחדש את העסק במאמץ להימנע מסגירתה המוחלטת כדי שנוכל להמשיך לשרת אתכם, שותפינו ולקוחותינו המוערכים".

חברת התגליות הנורווגית Hurtigruten, הציעה בינתיים לנוסעים המאוכזבים להפליג עימה בתעריפים מיוחדים.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close