חדשות

דאימונד פרינסס: מספר נשיאי הנגיף הגיע ל-355

שניים מ-15 הישראלים שהיו על הספינה נמצאו נשאים. השניים, בני זוג, אושפזו בבית חולים ביפן. ארה"ב החלה לפנות אזרחיה

מספרם של נשאי נגיף קורונה על סיפון אוניית הקרוז Diamond Princess העוגנת מול נמל העיר יוקוהמה שביפן, עלה ל-355, קרוב לעשרה אחוזים מכלל נוסעיה ואנשי הצוות שלה. היום (ראשון) דווח בבוקר על 70 נשאים נוספים. שניים מ-15 הישראלים שהיו על הספינה נמצאו נשאים. השניים, בני זוג, אושפזו בבית חולים ביפן.

משרד החוץ בירושלים יוזם מהלך של הטסתם ארצה את הישראלים שעל הספינה בין יום רביעי לחמישי, עם תום תקופת ההסגר. הנוסעים הישראלים יעברו עד אז בדיקות רפואיות, ככלל נוסעי הספינה, ומי שימצא בריא יקבל אישור, ירד מהספינה ויוטס לארץ.

ארה"ב כבר החלה לפנות יחד עם שלטונות יפן את 400 האזרחים האמריקאיים המצויים על הספינה. הם יוטסו לארצם במטוסי שכר שם הם צפויים להיות בהסגר של 14 יום. גם קנדה, איטליה, הונגקונג ודרום קוריאה הודיעו שיפעלו לפינוי אזרחיהן מהאוניה.

על האוניה הוטל בתחילה, ב-3 בפברואר סגר של 14 ימים, כדי להשלים את בדיקת 3,700 הנופשים ואנשי הצוות. מאוחר יותר דווח כי ההסגר יהיה עד 19 בפברואר. כל הנוסעים שנמצא שהם נשאים פונו מן האוניה למתקנים רפואיים ביפן.

משרד הבריאות היפני מתכנן ליישם תהליך בדיקה חדש החל מ-18 בפברואר ויידרשו שלושה ימים עד שיתקבלו תוצאות הבדיקה. המשמעות היא שראשוני הנבדקים שאינם נשאים יוכלו לרדת מהדאימונד פרינסס רק ב-21 בפברואר. אולם מי שהיה בקשר קרוב עם אחד הנשאים או התגורר עמו באותו תא יאלץ להישאר בבידוד 14 יום נוספים.

בין הנדבקים שדווחו בסוף השבוע מצוי איש שנמנה עם הצוות הרפואי של הבודקים מיפן. על פי העדכון של רשויות הבריאות של יפן, בין הנשאים: נוסעים מארגנטינה, אוסטרליה, אוקראינה, קנדה, יפן, בריטניה וארה"ב.

אתמול, דווח על ידי השלטונות בחוביי שבסין בו פרצה המחלה לראשונה, על 142 קורבנות נוספים. עד עתה נרשמו 1665 מקרי מוות בסין (ועוד אחד בהונגקונג,, אחד בפיליפינים ואחד בצרפת של אזרח סיני בן כ-80) בשל המגפה. למעלה מ-68,000 נמצאו ברחבי תבל כנשאי הנגיף, רובם המכריע מסין.

מקרה נוסף של גילוי נשא של הנגיף באוניית קרוז אחרת: אישה אמריקאית בת 83, שכבר ירדה מאוניית הקרוז Westerdam במהלך מסעה, נבדקה ונמצאה כנשאית. היא מאושפזת עתה במלזיה. Westerdam שהחלה במסע הקרוז שלה בהונגקונג ב-1 בפברואר וכניסתה נאסרה לנמלי מנילה שבפיליפינים, לטייפה שבטייוואן, לנמלי יפן ולאלה שבתאילנד הורשתה בסופו של דבר לעגון בנמל סיהנוקוויל בקמבודיה, שם הסכימו לקבל את 2,257 נוסעיה, נופשים ואנשי צוות. בדיקה שנעשתה ב-10 בפברואר.על סיפון האוניה העלתה שאין ביניהם נשאי נגיף הקורונה.

ז חברות הספנות מבטלות את משטי הקרוז באסיה. חלקן ביטלו את משטי פברואר ואחרות ביטלו גם את המשטים שתוכננו למרץ ולאפריל. החברות קרניבל ורויאל קריביאן פרסמו אזהרות רווח לשנת 2020. לפי רויאל קריביאן ביטול ההפלגות עד אפריל יגרום לפגיעה של כ-10% בשער המניה.

במקביל, נמלים באסיה נסגרו לתנועת ספינות הקרוז. רשימה זאת כוללת את הנמלים בטייוואן, יפן, הפיליפינים, דרום קוריאה, תאילנד וגם את מלזיה לצד נמלי סין. בחלק מן המדינות נמסר שהאיסור תקף לעת עתה רק בחודש פברואר.

איסור נוסף שנקבע במדינות רבות מונע מבעלי דרכון סיני להיכנס לתחומן. רשימת המדינות הללו כוללת את ויטנאם, סינגפור, אינדונזיה, סרי לנקה, הודו, הפיליפינים בעוד שיפן ומלזיה מונעות כניסתם של תושבי חבלי הארץ שבסין שם החלה המגפה.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close