חדשות

האוניות של קרניבל הסירו החרם מעל אנטיגואה

חברת הקרוז התרעמה בחודש שעבר על כי הממשל המקומי אינו מסביר פנים והודיעה אז על ביטול עגינותיה בעונת החורף

ממשלת אנטיגואה וחברת קרניבל הודיעו על כי בעונת החורף יפקדו אוניות חברת הקרוז את אנטיגואה. ההודעה פורסמה בשבוע שעבר (9.4.19) לאחר פגישה בין הצדדים שהתקיימה בפלורידה. בסוף חודש מרץ הודיעה קרניבל על הפסקת ההפלגות של אוניותיה ושל חברות הבת שלה למדינת האיים בעונת החורף.

חברת קרניבל הודיעה בשלהי החודש שעבר שספינותיה יחדלו מלעגון באי ויחד עמה יעשו כן אוניותיהן של החברות הקשורות: הולנד-אמריקה וסיבורן. אז נמסר ש-14 ביקורים של ספינות במהלך עונת החורף הפופולרית בוטלו עד עתה.

מטעמה של חברת הקרוז נמסר אז כי הממשל המקומי אינו מסביר פנים ועשה את ביקורי הספינות לא נעימים. צעד זה של קרניבל בא בעקבות דברים שאמר ראש ממשלת האי, גסטון בראון. העיתון המקומי דיילי-אובזרבר דיווח שראש הממשלה טען כי חברות הקרוז הגדולות המפליגות מפלורידה גובות אלפי דולרים ואילו יעדי הביקור בקריביים מקבלים עבור כל נוסע דולרים בודדים שאינם מכסים את עלות בניית התשתית והחזקתה. הוא קרא לשיתוף פעולה של מדינות הקריביים במאבק למען גביית מחירים ריאליים.

נמל סט.ג'ונס שבאי אנטיגואה (ANTIGUA) הוא השער לאי הטוען שיש בו 365 חופי רחצה והוא ידוע באתרי הנופש היוקרתיים שבו. למעלה מרבע מיליון מבקרים הניחו כף רגלם על רציפיו במהלך השנה שחלפה. אנטיגואה וברבודה היא מדינת איים במזרח הים הקריבי, שכנה לגואדלופ, ושני שלישים מהכנסתה מקורו בתיירות. שמה הוענק לה על ידי קולומבוס ועתה היא חברה בחבר העמים הבריטי.  חיים שם כמאה אלף תושבים ורובם הם צאצאי עבדים שהובאו לאי על ידי הבריטים.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close