חדשות

האוניות של קרניבל מחקו את אנטיגואה מן המפה

החברה הודיעה כי ספינות-קרוז שלה ושל חברות בנות לא יבקרו באי בעונת החורף באשר הממשל אינו מסביר פנים

נמל סט.ג'ונס שבאי אנטיגואה (Antigua) הוא השער לאי הטוען שיש בו 365 חופי רחצה והוא ידוע באתרי הנופש היוקרתיים שבו. למעלה מרבע מיליון מבקרים הניחו כף רגלם על רציפיו במהלך השנה שחלפה. עתה כך נראה זרם המבקרים יעצר. חברת קרניבל הודיעה בתחילת השבוע שספינותיה יחדלו מלעגון באי ויחד עמה יעשו כן אוניותהן של החברות הקשורות: הולנד-אמריקה וסיבורן.

14 ביקורים של ספינות במהלך עונת החורף הפופולרית בוטלו עד עתה. מטעמן של חברות הקרוז נמסר כי הממשל המקומי אינו מסביר פנים ועשה את ביקורי הספינות לא נעימים. צעד זה של קרניבל בא בעקבות דברים שאמר ראש ממשלת האי, גסטון בראון. העיתון המקומי דיילי-אובזרבר דיווח שראש הממשלה טען כי חברות הקרוז הגדולות המפליגות מפלורידה גובות אלפי דולרים ואילו יעדי הביקור בקריביים מקבלים עבור כל נוסע דולרים בודדים שאינם מכסים את עלות בניית התשתית והחזקתה. הוא קרא לשיתוף פעולה של מדינות הקריביים במאבק למען גביית מחירים ריאליים.

במקביל, חברת MSC הודיעה כי ספינותיה ימשיכו לבקר בקריביים. זה לא מכבר חתמה הממשלה המקומית על הסכם עם חברת Global Ports Holding, מפעילת הנמלים הגדולה בתבל, לפיתוחו של הנמל בסט.ג'ונס.

אנטיגואה וברבודה היא מדינת איים במזרח הים הקריבי, שכנה לגואדלופ, ושני שלישים מהכנסתה מקורו בתיירות. שמה הוענק לה על ידי קולומבוס ועתה היא חברה בחבר העמים הבריטי.  חיים שם כמאה אלף תושבים ורובם הם צאצאי עבדים שהובאו לאי על ידי הבריטים.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close