חדשות

הבהלה מנגיף הקורונה

באוסטרליה הורדו נוסעים בעלי דרכון סיני מאוניית קרוז ובסנט-לוצ'יה נאסר על אוניה אחרת לעגון בנמל בשל קשיי נשימה של נוסעים אחדים

הפחד מהתפרצות נגיף הקורונה תופס תאוצה והשפעתו ניכרת בחלקי תבל שונים. החשש מכניסתם של אנשים שנושאים את הנגיף גורר החלטות דרסטיות הפוגעות בין השאר גם בנוסעי הקרוזים.

שלטונות האי סנט-לוצ'יה שבקריביים מנעו בסוף השבוע את עגינתה של אוניית הקרוז AIDAperla.

שר הבריאות של האי, מרי איזק, צוטט בתקשורת המקומית באומרו כי אמנם לא היה חשד למקרה של שמישהו נושא את הנגיף, אולם לדבריו יש על האוניה "כמה אנשים הסובלים מדלקות במערכת הנשימה", ומסיבה זו נאסר על הספינה, היכולה לשאת 3,200 נופשים, לעגון.

הספינה של חברת AIDA הגרמנית (נשלטת בידי קונצרן קרניבל) יצאה מברבדוס ב-30 בינואר למשט בן שבועיים, עם עצירות מתוכננות בסנט וינסנט, דומיניקה, גוואדלופ, סנט ג'ונס, לה רומנה, ארובה, קוראסאו, בונייר וגרנדה.

באוסטרליה נאלצו 81 נוסעים המחזיקים בדרכונים סיניים שהיו על סיפון אוניית הקרוז פסיפיק אקספלורר לרדת מן האוניה ב-Cairns שבאוסטרליה. ההחלטה להורידם מן הספינה התקבלה בעקבות החלטת השלטונות בסינגפור לאסור על כניסתם של כל המטיילים המחזיקים בדרכונים סיניים למדינה.

AIDAperla. צילום: 123rf

הספינה של חברת הקרוז אוסטרליה-P&O יצאה מסידני בשבוע שעבר למשט בן שבועיים ימים. דובר P&O אמר כי ההחלטה נועדה לסייע בדרך הטובה ביותר לנוסעים מסין בהסדרי הלינה והנסיעה.

"המצב ביחס לווירוס הקורונה הוא הוא שונה ממדינה למדינה ויש כאלה שהנהיגו אמצעים פרטניים למניעת התפשטות מחלה", אמר הדובר.

"פסיפיק אקספלורר אמורה להגיע לסינגפור ב-11 בפברואר. כדי לגרום לאי הנוחות הפחותה לאורחים האלה, התקבלה החלטה על עזיבתם את אוניה בשבת". לדבריו של הדובר הייתה זאת "החלטה מאכזבת" מכיוון שכל האורחים מסין עמדו בדרישות הבריאות הקפדניות של P&O לפני שעלו על סיפון האוניה.

"עם זאת, האמצעי שהנהיגה סינגפור ננקט לאחר שפסיפיק אקספלורר עזבה את סידני ב-28 בינואר ולכן לחברה לא נותרה ברירה אלא לסייע לאורחים שנפגעו מהחלטת סינגפור באופן האכפתי והמכובד ביותר שאפשר".

חברות הקרוז מעצימות בימים אלה את אמצעי הבריאות שעל סיפון הספינות, עורכות בדיקות מדוקדקות ומיישמות הגבלות על נוסעים שהיו בסין.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close