טרנדים

הוואנה על המפה

חברות הקרוז מצרפות את בירת קובה לרשימת היעדים של ספינות הקרוז שלהן היוצאות להפלגות מנמלי החוף המזרחי של ארה"ב.

מאז החלו חברות הקרוז הגדולות – רויאל קריביאן, קרניבל ונורוויג'אן – לפקוד את מימיה של קובה ונמליה רשימת אוניות הנופש שיעגנו בנמלי הוואנה וסנטיאגו באי השכן לארה"ב גדלה בטור הנדסי.

האוניה האמריקנית הראשונה שעגנה בקובה עשתה זאת ב-2016 בעקבות הודעת הנשיא אובמה על הסרת החרם. קדמה להן חברת MSC שאונייתה MSC-אופרה פקדה את נמל הוואנה כבר ב-2015.

הגידול במספר נוסעי הקרוז הוא מרשים והצפי של הקובנים שבשנת 2018 יגיעו לחופי האי כ-700,000 תיירי קרוז בעוד שב-2015 מספרם לא עבר את 40 האלף. בנמל הוואנה יש אפשרות לעגינתן של שתי אוניות גדולות ושלטונות הנמל חתמו זה לא מכבר על הסכם עם Global Ports Holding הטורקית לתוספת של 4 מזחים עד 2014.

אוניותיה של חברת קרניבל קרוז יגבירו את קצב ביקוריהן בנמל הוואנה, בירתה של קובה, בעונת השייט הקרובה. עד לשנת 2020 הספינות ייצאו משבעה נמלים בחוף המזרחי ובסך הכל ירשמו כמאה עגינות לאורך המזחים בנמל של המדינה, שעד לפני שנתיים היתה תחת חרם אמריקני. קרניבל-פרדייז  היתה הספינה הראשונה של החברה שנכנסה למימיה הטריטוריאליים של קובה ועגנה בהוואנה ביוני 2017. הספינות של קרנבל יצאו בעתיד מנמלי ניו-יורק, נורפוק, פורט קנוורל, שייתוספו לנמלי טמפה, פורטמיאמי, פורט לודרדיל וצ'רלסטון מהם כבר מפליגות האוניות או שפורסם כי יפליגו משם במהלך השנה הבאה..

רויאל קריביאן החלה גם היא לשוט לקובה ב-2017. Empress of the Seas היתה האוניה הראשונה שלה שעגנה בהוואנה. האוניה Majesty of the Seas של רויאל קריביאן תפליג להוואנה החל ממאי 2019 מנמל פורט לודרדיל והיא תפקוד בדרך את קי-ווסט. גם ספינת הקרוז  Veendam של הולנד-אמריקה תחל לשוט להוואנה לקראת סוף 2019 מאותו נמל.

גם נורווג'יאן לא ויתרה על שייט לקובה וספינתה נורווג'אן סקיי הגיעה לנמל הוואנה בשייט ישיר ממיאמי במאי 2017. עתה יש לאוניה זאת ולנורווג'אן סאן הפלגות קבועות אל האי.

חברת סילברסי  תגיע לנמלי קובה, הוואנה וסנטיאגו, חמש פעמים במהלך 2019 ועוד 12 פעמים בשנה שלאחריה. הספינות ייצאו מפורט לודרדיל. Oceania Insignia תפקוד את הוואנה פעמיים ב-2020 ונמל המוצא שלה יהיה ניו-יורק.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close