חדשותראשי

הוריקן דוריאן – בפלורידה מתחדשת פעילות ציי הקרוז

הסופה פנתה לעבר חופי ג'ורג'יה ודרום קרולינה. נמל צ'רלסטון נסגר. באיי בהאמה בוחנים את נזקי הסערה. מספר ההרוגים עלה ל-20

ההוריקן דוריאן, שעוצמתו הורדה לדרגה 2, ממשיך דרכו צפונה לאורך חופי ארה"ב, לעבר ג'ורג'יה ודרום קרולינה. בנמל הקרוזים צ'רלסטון הוכרז מצב ZULU שמשמעותו היא אין יוצא ואין בא. בנמל עוגנת אוניית הקרוז קרניבל סנרייז. בינתיים בפלורידה ובים הקריבי עולם הקרוז שב לתפקד.

שלושת נמלי השייט העיקריים בדרום פלורידה, פורט מיאמי, פורט קנברל ופורט אוורגליידס, נפתחו רשמית מחדש וספינות הקרוז החלו לחדש את הפלגותיהן. כבר אמש, בשעה שש (שעון ארה"ב), הגיעה אוניית הקרוז הראשונה לנמל שבפורט לורדרייל. גם שדה התעופה של אורלנדו שב  לתפקד.

מדינת איי באהמה ספגה את הנזק הרב ביותר מן הסערה ועד עתה דווח על 20 הרוגים ולדברי ראש ממשלת מדינת האיים המספר יעלה. נמל פריפורט באי גרנד בהאמה נותר סגור וגם שדה התעופה של העיר ספג נזק של ממש וידרשו שבועות כדי שיחזור לתפקד. לעומת זאת נמל הקרוזים שבנסאו פתוח וממתין לספינות עם אלפי נוסעיהן.

החלקים הצפוניים של איי בהאמה נפגעו במישרין מהוריקן דוריאן, שדורג בעת היותו שם בקטגוריה 5. עתה בוחנים שם את הנזקים. באיי אבקו, שממזרח לגרנד בהאמה, נפגעו או נהרסו אלפי בתים ומשם דווח על חמשת ההרוגים הראשונים מן הסופה. כאמור היום (5.9.19) דווח כבר על 20 הרוגים. פעולות ההצלה וניקוז מי השיטפונות שהציפו אזורים נרחבים בגובה של למעלה ממטר אחד רק מתחילות. חברות הקרוז כבר הכריזו על תרומות של מיליוני דולרים לטובת שיקום הנזקים והנפגעים.

חלק מאתרי הנופש הפרטיים של חברות הקרוז נסגרו ועתה נבחנים הנזקים. Castaway Cay של דיסני קרוז ליין ממוקם קרוב לאלבו קיי, שם מצאו מותם 5 בני אדם בשל הסערה. קבוצת עובדים שנשארה במקום מצאה מקלט במבנה שיועד למטרה זאת. לאתר לא נגרמו נזקים ולפי דיסני כל שנדרש הוא לנקות אותו ולתן גג אחד. לאחר בדיקה של בטיחות המזח יחזרו אורחיה של דיסני-קרוז לבלות שם.

גם אתר הנופש  CocoCay של רויאל קריביאן עבר את הסערה עם נזק מינימלי שנגרם למגלשות המים ולמבנים אחדים. חברה זאת סגרה את האתר במהלך הסערה ופינתה את העובדים.  תיירים ראשונים צפויים שם ביום שבת עת תגיע לשם האניה Navigator of the Seas.

האתרים של חברת קרניבל Half Moon Cay ו- Princess Cays היו סגורים במהלך הסערה אך לא דווח על נזקים של ממש.

 

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button