חדשותראשי

הותר לגרנד-פרינסס לעגון בנמל אוקלנד בקליפורניה

לאניה עם למעלה מ-3,500 נוסעיה לא הותר לעגון בסן-פרנסיסקו באמצע השבוע שעבר בשל 21 נשאי נגיף הקורונה המצויים על סיפונה

אוניית הקרוז גרנד-פרינסס, העוגנת זה ימים אחדים מול חופי קליפורניה בשל 21 נשאי נגיף הקורונה המצויים על סיפונה, קיבלה אישור ותעגון היום בנמל אוקלנד.  3,533 נוסעיה, נופשים ואנשי צוות, יורשו לעזוב את הספינה בשלבים לאחר שיעברו בדיקה שתוודא שאינם נשאים.

על האוניה מצויים 19 אנשי צוות ושני נופשים שנושאים את הנגיף. הם יושארו על הספינה בהסגר ויטופלו על סיפונה.

האוניה עוגנת כ-20 ק"מ  מחופי סן-פרנסיסקו מאז אמצע השבוע שעבר לאחר שמושל קליפורניה הורה שלא לאשר לה לעגון ליד רציפיו של נמל סן-פרנסיסקו.

במסעה הקודם של הספינה מסן-פרנסיסקו למכסיקו בסוף פברואר היו על האוניה מספר מקרים של נשאי הקורונה ובהם נוסע קשיש שהיה למקרה המוות הראשון בקליפורניה. שישים ושניים נוסעים שהיו על סיפוניה במשט למכסיקו נשארו על האוניה למסע להוואי והחשש היה שהם ואנשי צוות נדבקו מאותו נוסע קשיש שהשתתף בהפלגה למכסיקו.

הספינה נקראה לשוב לארה"ב במהלך מסעה ובהיותה סמוכה לחופי קליפורניה הוטסו אליה במסוק ערכות בדיקה. הבדיקות הראשוניות חשפו שאכן 19 אנשי צוות ושני נוסעים נדבקו בנגיף.

כאמור, החל מהיום יורשו נוסעים הזקוקים לטיפול רפואי חריף ולאשפוז לרדת לטיפול במתקנים רפואיים בקליפורניה. כ-950 נוסעים שגרים בקליפורניה יועברו למתקן המופעל על ידי הממשל הפדרלי בקליפורניה לבדיקות ולבידוד.

כזכור, ספינה אחרת של חברת פרינסס שהיא חלק מקונצרן קרניבל, הדאימונד פרינסס, היתה בהסגר בחודש שעבר בנמל יוקוהמה שביפן על 3,700 נוסעיה. מאות מנוסעיה נדבקו בנגיף ואחדים מהם נפטרו. טענות הועלו על כי דווקא בשל אופן ניהול ההסגר התפרצה המגפה על סיפוני האוניה.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close