חדשותראשי

היאכטה Sea Cloud חצתה האוקינוס בכוח מפרשיה

53 תיירים ו-60 אנשי צוות של היאכטה היוקרתית חצו את האוקינוס האטלנטי במשך 18 ימים בנתיב שבו שט קולומבוס

איי הים הקריבי הם האטרקציה התיירותית מספר אחת בעולם הקרוזים ורובם ככולם של המסעות אליהם תחילתם בחופי ארה"ב בכלל ופלורידה בפרט. אך יש גם יוצאים מן הכלל: בראשית דצמבר 2019 יצאה ספינת המפרש SEA CLOUD מכף ורדה שבמזרחו של האוקיאנוס האטלנטי למסע בן 18 ימים לעבר סנטו דומינגו שברפובליקה הדומיניקנית. ייחודה של ההפלגה הוא שמדובר ביאכטת ענק ששטה בעזרת מפרשיה.

53 תיירים ו-60 אנשי צוות היו על סיפון היאכטה שלה 4 תרנים ו-30 מפרשים. היא חצתה את האוקיאנוס בנתיב דומה לזה שבו חצה כריסטופר קולומבוס את האוקיאנוס במסע שבו "גילה" את היבשת החדשה. אורכו של המסלול שעשתה היאכטה היה כ-2,300 מיילים ימיים (4,260 ק"מ) וחלקו הארי נעשה בעזרת הרוח. "בערך 100 מיילים מהיעד הסופי עשינו שימוש במנועים כדי לסיים את המסע", דיווח קפטן סרגיי קומקין, קברניט הספינה. למעשה במשך 17 ימים מנועיה של היאכטה דממו ורק בשלב האחרון היה צורך להפעילם.

Sea Cloud נבנתה בגרמניה ב-1931  כיאכטה פרטית עבור מיליונר אמריקאי. אז היא הייתה היאכטה הגדולה בתבל. במהלך מלחמת העולם השניה היא נחכרה תמורת דולר בידי צבא ארה"ב ושימשה את משמר החופים והצי, בין השאר כתחנת מזג אוויר. באותן שנים הוסרו ממנה תרניה.

לאחר המלחמה הוחזרה הספינה לבעליה המקוריים שב-1955 מכרוה לשליט הרפובליקה הדומיניקנית רפאל טרוחיליו שהפך אותה ליאכטה נשיאותית. Sea Cloud היא חלק מצי היאכטות של Sea Cloud Cruises. כיום משייטת היאכטה המשופצת והיוקרתית במימי אירופה ובאיים הקריביים.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button