חדשותראשי

הים הסוער הרס טיול של 5,300 ליש"ט לנוסע

בשל מזג האוויר בילו נוסעי משט "מיסטי לפיורדים" בלב ים וכפיצוי הוצע להם שובר הנחה בשיעור של 25 אחוזים לרכישת שייט עתידי. הנוסעים התרעמו

כ-2,000 נופשים עלו בסאות'המפטון שבדרום אנגליה על סיפון אוניית הקרוז נורווג'יאן ספיריט למשט בן 14 ימים שזכה לשם Mystical Fjords. בין הנוסעים היו כאלה ששילמו 5,300 ליש"ט למסע שהוגדר כחד פעמי. אלא שמזג האוויר הרס להם את הטיול. למגינת ליבם של משתתפי המשט חברת הקרוז NCL הציעה להם פיצוי "עלוב" לדבריהם.

הנוסעים תיארו את ההפלגה בת שבועיים כ"הנסיעה הגרועה ביותר אי פעם" ואין זה מפתיע: את מרבית הזמן הם בילו בלב ים באשר האוניה לא הביאה אותם לפיורדים, לא לאיסלנד וגם לא הצליחה לעגון בנמלי אמסטרדם ולה-הבר שבצרפת. הסיבה לשינוי הנתיב הייתה רוחות עזות שמנעו את ביצוע התוכנית המקורית.

העיתון דיילי מייל ואתרי אינטרנט מסרו מפי הנוסעים כי מערכת הביוב של הספינה כשלה והמזון שהוגש במסעדות לא היה ראוי. אולם עיקר זעמם הופנה לעבר הנהלת החברה שבתגובה לדרישתם לקבל החזר מלא, היא הציעה להם רק שובר הנחה בשיעור של 25 אחוזים לרכישת שייט עתידי. הנוסעים התרעמו, התעמתו עם הקברניט ופרסמו צילומים של התקרית ברשת.

כאשר הגיעה האוניה לחופי נורבגיה היא עגנה בעיירה שבה נסגרו כל אפשרויות התיור בחודש שעבר בעוד שאת הפיורדים ראו נוסעיה מרחוק. תחת עצירה ברייקיאוויק, איסלנד, שטה הספינה לעבר גרינוק שבסקוטלנד אך גם שם לא התאפשרה עגינתה ותחת זאת החליט הקברניט לשוט לבלפסט, שם חלק מהנוסעים בחר לנטוש את הספינה.

מטעם החברה נמסר לנוסעים: "בגלל תנאי עגינה לא בטוחים כולל רוחות סוערות, נאלצנו לבטל את העגינה בגרינוק, סקוטלנד, ובמקום זאת נבלה יום בים. למרות שתמיד כוונתנו לשמור על מסלול הטיול המקורי של הספינה. בכל מקרה, בטיחות האורחים ואנשי הצוות שלנו קודמת לכל".

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close