חדשות

הערכה: האיסור לשוט לקובה לא יפגע בהכנסות ענף הקרוז

בתחילת החודש אסר ממשל טראמפ על אוניות חברות הקרוז לעגון בנמלי קובה, עובדה שחייבה את חברות הקרוז המפליגות מנמלי פלורידה לשנות בתוך יממה את תוכניות המסע של אוניותיהן

 

מומחים מעריכים כי האיסור של ממשל טראמפ שימנע עגינתן של אוניות קרוז בנמלי קובה לא יוריד את מספר השטים מנמלי פלורידה. שני הסנטורים המייצגים את המדינה, שניהם רפובליקנים, מרקו רוביו וריק סקוט, הביעו תמיכה במהלך של הממשל והם מצוטטים בכתבה המתפרסמת באתר סאנשיין-סטייט-ניוז.

בתחילת החודש אסר ממשל טראמפ על אוניות חברות הקרוז לעגון בנמלי קובה, עובדה שחייבה את חברות הקרוז המפליגות מנמלי פלורידה לשנות בתוך יממה את תוכניות המסע של אוניותיהן. תחת לעגון בהוואנה שטו הספינות לנמלים חלופיים במקסיקו ובאיים הקריביים.

איגוד חברות הקרוז (CLIA) העריך כי כ-800,000 נוסעים הזמינו משטים שהיו אמורים לעגון בקובה בשנתיים הקרובות. ההודעה של המימשל גרמה באופן מיידי לנפילתם של שערי המניות של 16 חברות הקשורות לענף הקרוז ונסחרות בבורסות ארה"ב. אולם במבט לטווח ארוך יותר נראה כי האיסור לא ישפיע באופן מכריע על ענף הקרוז של פלורידה.

מחמישה נמלי הקרוז של מדינת השמש מפליגים בשנה כ-12 מיליון נופשים המניבים למדינה ולחברות הפועלות בה כ-8 מיליארד דולרים. בארבעת החודשים הראשונים של השנה רק 143,000 תיירי קרוז הניחו כף רגלם על אדמת קובה. זהו מספר זניח יחסית בהשוואה למיליוני הנופשים העולים על סיפון אוניות הקרוז בפורטמיאמי, בפורט קנאוורל, בטמפה, בג'קסונוויל ובפורט לודרדייל. הללו ייהנו ממסעותיהם גם בלי לשוטט ברחובות הוואנה.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close