אירופה, המזרח התיכון ואפריקה

הצפי ל- 2018: 60 אוניות לאיים הקנריים

אל מיליוני הנופשים הטסים לאיים המציעים שמש במרבית ימות השנה מצטרפות אוניות הקרוז

האיים הקנריים, הטריטוריה הספרדית שבאוקינוס האטלנטי מול חופי מרוקו, הם יעד די חדש למסעות הקרוז. בשנת 2018 צפויות לעגון בנמלי האיים, הנהנים ממזג אוויר נעים במשך מרבית חודשי השנה, כששים ספינות שעל סיפוניהן כ-550,000 נופשים.

האיים הקנריים הם יעד תיירותי מבוקש זה ולמעלה מששה מיליון מחפשי שמש מצפון אירופה הגיעו אליו ב-2017 בטיסה. המגמה הזאת מגיעה גם להפלגות הנופש ובולטות בתחום חברות השיט הגרמניות   AIDAו-TUI, אך גם חברות השטות מסאותהמפטון בדרומה של אנגליה וכאלה היוצאות מברצלונה עוגנות באיים באורח קבע. עונות החורף הן פופולריות בקרב תיירים ובפברואר מתקיים בסנטה-קרוז שבטנריף קרנבל ששמו יצא למרחוק.

שבעה איים בארכיפלג הנושא את השם האיים הקנריים. גראן-קנריה וטנריף הם הגדולים שבהם. לכל האיים מעגני אניות אך ברור שספינות הקרוז אינן עוגנות בכולם. הנמלים העסוקים מצויים באיים גראן קנריה, לה-פלמה ולה-קומרה. לה-פלמאס היה עיר הנמל של גראן-קנריה והיא תוססת ככל עיר חוף גדולה ביבשת. יש לה חופי רחצה, טיילת עשירה בחנויות, דוכנים, בתי קפה ומסעדות ורובע עתיק על סמטאותיו התיירותיות. בבית המושל לשעבר יש מוזיאון שחלקו מוקדש לקולומבוס כאשר הטיעון הוא שזה הבית האחרון בעולם הישן שבו הניח הספן את ראשו לפני שיצא למסע שבו גילה את העולם החדש.

לעומת לה-פלמאס התוססת, האי לה-קומרה מציג את נמל סן-סבסטיאן הרגוע והצנוע. זהו אי שלא מתהדר בחיי לילה אלא בחיי טבע. שבילי הליכה, פארק לאומי וזני פרחים בשפע הם ההיצע המקומי. סנטה-קרוז הוא הנמל של לה-פלמה וגם עיר זאת היא רגועה יחסית. חנויות, בתי קפה וכנסיות מאפיינות אותה. הקסטלו הניצב על קו המים הוא אתר לאומי והפלזה דה אספניה מארחת שוק אמנות. גם באי זה יש שמורת טבע ושבילי הליכה.

סנטה-קרוז הוא גם שמה של עיר הבירה של האי טנריף. אי זה נהנה מן ההילה שההר הגבוה בכל ספרד, אל-טידה, ממוקם בו. העיר עצמה אינה מרתקת אם כי יש לה גנים בוטניים ומוזיאון לאמנות עכשווית.

כתבות קשורות

Back to top button