חדשות

הצפי ל-2019: 30 מיליון נופשים על סיפון 400 אוניות קרוז

בתוך עשר שנים ישוטו בימים ובאוקינוסים 500 אוניות קרוז שעל סיפוניהן 40 מיליון תיירים. ההכנסות של הענף יגיעו ל-60 מיליארד דולרים

"זאת תהיה שנה נוספת של שגשוג בענף הקרוז עם הצגתן של 24 ספינות חדשות", קובעים עורכי האתר קרוז-אינדסטרי-ניוז בפתחה של הסקירה השנתית שלהם לשנת 2019. הגידול ביכולת ההשטה של נופשים על סיפוני אוניות הקרוז יסתכם ב-4.1%. ענף הקרוז משיט השנה כ-400 אוניות והוא צפוי להשיט כשלושים מיליון נופשים.

צפון-אמריקה ממשיכה להוות את השוק המרכזי של ענף הקרוז בתופסה 56% מכלל הפעילות של הענף, כאשר החלק הארי שלו הוא במשטי הים הקריבי – 40% מכלל היצע התפוסה העולמי. השוק האירופי מהווה 29% ממנו ואזור אסיה-פסיפיק הכולל את השווקים האוסטרלי והסיני מחזיקים ב-15% מכלל פעילות הקרוז העולמית.

תופעה בולטת בשנה זאת היא הדגש ששמות חברות הקרוז על השוק הסיני למרות האכזבה שנרשמה בשנים עברו. כך חברות קוסטה ורויאל-קריביאן מציבות שם אוניות חדשות המיועדות ומותאמות לתייר הסיני. הצפי לגידול של היצע המקומות בשוק הזה הוא של 12%.

חברות אחרות מרחיבות פעילותן בחלקי תבל אחרים: MSC  האירופאית והמובילה במשטי הים התיכון מגדילה את היצע אוניותיה בים הקריבי (וגם באירופה) בעוד קרניבל חודרת לראשונה לנמלי הרביירה של מקסיקו. השוק הצפון אמריקני יציע מקומות נוספים בשיעור של6.8%  וזה האירופי יגדיל את יכולת הקליטה של האוניות ב-9.1%.

תופעה בולטת נוספת, אם כי אין היא מתבטאת בכמויות רבות של תיירים, היא של התרחבות שוקי התגלית והיוקרה. מספרי הנוסעים על אוניות יחודיות כאלה אינם נמדדים באלפים אולם המשטים הללו מניבים הכנסות נאות למפעיליהם.

לפי הצפי של האתר בתוך עשר שנים ישוטו בימים ובאוקינוסים  500 אוניות קרוז שעל סיפוניהן 40 מיליון תיירים. ההכנסות של הענף יגיעו ל-60 מיליארד דולרים.

בדוח השנתי של קרוז-אינדסטרי-ניוז מובאים גם נתונים על 2018. בשנה זאת שטו 386 אוניות קרוז שהשיטו 26.7 מיליון נופשים. ההכנסה של הענף הסתכמה ב-40 מיליארד דולרים. קונצרן קרניבל הוא הגדול ביותר עם 105 אוניות, רויאל-קריביאן הוא הקונצרן השני בגודלו  עם 52 ספינות ונורבג'יאן עם 26 ספינות.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close