חדשותראשי

ונציה במאבק נגד עגינת אוניות הקרוזים

קברניטי העיר והנמל של ונציה יוצאים בקריאה לערי נמל ברחבי אירופה, כדי לשתף פעולה להתקנת תקנות מגבילות אשר יאלצו את אוניות הקרוזים לצמצם את הסיכון לתושבים, לנוסעים ולסביבה

קברניטי עיריית ונציה פנו בקריאה לערי נמל אירופיות פופולריות, וביניהן: אמסטרדם, ברצלונה, דוברובניק ומרסיי, כדי לשתף פעולה להתקנת תקנות מגבילות, שייאלצו את אוניות הקרוזים לצמצם את הסיכונים לנוסעים ולתושבים המקומיים ואת השפעתם על איכות הסביבה.

כזכור, בחודש יוני האונייה 'אופרה' של MSC סבלה מבעיה מכנית ופגעה בספינת נהר וברציף בנמל ונציה, ו-4 אנשים נפגעו. בחודש שעבר האונייה 'דליציוזה' של חברת 'קוסטה' עלתה על הרציף בשל רוח סערה.

פינו מוסולינו, יו"ר רשות הנמלים בים האדריאטי, הודיע: "פניתי לכל הערים האירופיות המנוסות בתיירות קרוזים על מנת לטפל באיזון בין הפיתוח הכלכלי לשמירת הסביבה. הגידול בנפח אוניות הקרוזים והשפעתם על איכות הסביבה בנמלים ובאזורים הסמוכים מהווה נטל, כשהגידול במספר התיירים יוצר קונפליקט עם הסביבה".

כידוע, ונציה, הנאבקת זה שנים עם עודף תיירות הפוגע בעיר ובתושביה, שוקעת באיטיות, כשקברניטיה מאשימים את אוניות הקרוזים בהתגברות התופעה.

העיר, כידוע, אף פנתה לאונסקו כדי להוסיף אותה לרשימה השחורה של יעדים המצויים בסיכון.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close