חדשותראשי

חברות הקרוז השקיעו למעלה מ-22 מיליארד דולר לטובת צמצום זיהום הסביבה

צוות מומחים בענף הקרוז בחר בין השאר את השייט בים הבלטי כיעד השנה ונמל הקרוז שנבחר היה נמל זדאר בקרואטיה

האיגוד העולמי של קווי הקרוז (CLIA) מקיים בימים אלה את המפגש השנתי של בהמבורג, גרמניה. בערב הגאלה חולקו פרסי SeatradeCruise אירופה לשנת 2019. צוות מומחים בענף הקרוז בחר בין השאר את השייט בים הבלטי כיעד השנה ונמל הקרוז שנבחר היה נמל זדאר בקרואטיה.

דוח שהוגש למשתתפי המפגש השנתי של אירופה של CLIA נטען כי ענף השייט עושה התקדמות חסרת תקדים בהטמעת טכנולוגיות המסייעות בין השאר לצמצום זיהום הסביבה. הדוח מעלה שחברות הקרוז השקיעו למעלה מ-22 מיליארד דולר בספינות עם טכנולוגיות חדשות וחסכוניות באנרגיה העושות שימוש בדלקים נקיים יותר.

44% מהספינות המצויות בבניה יתבססו על מנועי גז נוזלי דלק LNG)), וזהו גידול של 60% ביכולת הכוללת בהשוואה לשנה שעברה. יותר מ -68% מציי הקרוז עושים שימוש במערכות ניקוי גזי פליטה (EGCS) כדי לעמוד בדרישות הרגולטוריות. 75% מהספינות שלא יצוידו במנועי LNG יעשו שימוש במערכות EGCS.

בתחום הטיפול בשפכים יצוידו כל הספינות החדשות במערכות מתקדמות וכיום 68% מספינות הקרוז מטופלות במערכות כאלה. ספינות הקרוז מצוידות כיום בטכנולוגיה המאפשרת אספקת חשמל מן החוף וכך הן מכבות מנועים, המזהמים את האוויר.

"בעוד שספינות הקרוז מהוות הרבה פחות מאחוז אחד של ספנות בימים, קווי הקרוז ניצבים בחזית הפיתוח של טכנולוגיות חדשניות בתחום של ניהול איכות הסביבה", אמר מייקל תאם, יו"ר CLIA אירופה ומנכ"ל  קבוצת קוסטה וקרנבל אסיה.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close