חדשות

נגיף הקורונה: גם נורבג'יאן לא מאפשרת לבעלי דרכון סיני לעלות על ספינותיה

מדינות רבות בקריביים הודיעו על איסורים הקשורים לנוסעים סינים או כאלה שביקרו בסין

חברת הקרוזים, נורבג'יאן קרוז ליין (NCL), אימצה את החלטת רויאל קריביאן למנוע מהמחזיקים בדרכון סיני, של הונג קונג ושל מקאו לעלות על ספינותיה, ללא קשר לשאלה אם מחזיק הדרכון ביקר לאחרונה בסין.

ההחלטה של NCL פורסמה בסוף השבוע והיא באה בעקבות החלטה קודמת למנוע עלייתם לספינות של מי שביקרו או עברו דרך סין במהלך 30 יום קודם למועד צאת ההפלגה. "הבטיחות, האבטחה ורווחתם של האורחים ואנשי הצוות שלנו הם העדיפות הראשונה שלנו", נמסר בהודעת החברה.

העיתון מיאמי-הראלד מדווח שמדינות הקריביים – אנטיגואה וברבודס, בהאמה, ג'מייקה, דומיניקה וטרינידד-טובגו – הודיעו על איסורים הקשורים לנוסעים סינים או כאלה שביקרו בסין. כך בסוף השבוע הרפובליקה הדומיניקנית והאיטי מנעו מתיירים סיניים לרדת ממטוסם הפרטי והפנו אותם לפורטוגל. לא מן הנמנע שחברות הקרוז חוששות מפגיעה בסדירות הפלגותיהן הפופולריות העוגנות באיים הקריביים בשל נוכחות בעלי דרכון סיני על אוניותיהן.

עד עתה נמנעות רוב חברות הקרוז האחרות מהטלת איסור מוחלט. הן מונעות מנופשים סיניים להפליג, במידה והיו תושבי סין או נסעו לסין בשבועיים שקדמו להפלגה. האיסור המוחלט הוא לעת עתה חריג וחל גם על אנשי צוות בעלי דרכון סיני.

רוב חברות הקרוז פועלות בהתאם להנחיות CLIA, האיגוד הבינלאומי של חברות הקרוז, ולפיהן יש למנוע את העלייה לאוניה מכל אדם שבמהלך 14 יום לפני היציאה, היה בקשר או עזר לטפל במי שנחשד או אובחן כנושא את נגיף הקורונה, או שנמצא כרגע במעקב בריאותי אחר בשל חשיפה אפשרית לנגיף. כמו כן, יש למנוע מכל אדם שהגיע לאוניה מאחד משדות תעופה בסין, הונג קונג ומקאו, בתוך 14 יום לפני מועד ההפלגה, או אם ביקרו בסין או עברו דרכה בשבועיים שקדמו להפלגה.

רויאל קריביאן היתה הראשונה להחליט על האיסור. על הודעתה דווח בפספורטקרוז ב-7.2.2020. ההודעה באה בעקבות בדיקה לגילוי נגיף הקורונה שעברו עשרים ושבעה נוסעים, שהיו על סיפון אוניית הקרוז Anthem of the Seas של רויאל קריביאן. הספינה עגנה ב-BAYONNE, ניו-ג'רסי, והנוסעים הללו, שביקרו באחרונה בסין, עברו בדיקה לאיתור נגיף הקורונה לאחר שנתגלו אצלם קשיים בדרכי הנשימה. ארבעה מהם, בעלי דרכון סיני, נשלחו לבתי חולים באזור לצורך בדיקה נוספת ושאר הנוסעים שוחררו. בתום הבדיקה התברר שהם אינם נשאים.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close