טרנדים

טרמינל חדש יחנך ב-2022 בנמל סט שבצרפת

העיר הציורית "ונציה של לנגדוק" יחודית בהיותה ממוקמת בין לגונה לים ובכך שלא נעשתה "תייירותית" יתר על המידה.

העיר הצרפתית Sete, בחבל אוקיטן, היא אחד הנמלים הגדולים לחופי הים התיכון במערבה של צרפת. הנמל מצוי בנתיב השיט בין ברצלונה למרסי ופוקדות אותו אניות קרוז קטנות וכאלה בדרגת הביניים. כ-120,000 נוסעים צפויים לרדת לשני רציפי העגינה שבנמל. הנמל צופה גידול במספר הנוסעים עם פתיחתו של טרמינל חדש ב-2022.

העיר סט זכתה לכינוי "ונציה של מחוז Languedoc". העיר והנמל הם אתר תיירותית מרתק דווקא בשל העובדה שאין מדובר ב"עיר תיירותית" כערי חוף אחרות לחופי הים התיכון כסנט-טרופז ודומותיה. העיר ציורית בהיותה בנויה על לשון יבשה שבעורפה לגונה עם חוות לגידול אויסטרים ומולים. במרכזה גבעה רמה (175 מטרים), הר סנט-קליר המבטיחה תצפית מרתקת וזאת העיר העילית. ממזרח לגבעה בין הלגונה לים  מצויה העיר התחתית ושם מצויים התעלות והנמל. העיר נהנית גם מחופי רחצה חוליים והללו מצויים ממערב למרכז העיר והגבעה, לאורך רצועת חוף המפרידה בין הים ללגונה ואורכה למעלה מעשרה ק"מ.

סט היא נקודת מוצא לטיולים בסביבה. היא ממוקמת לא הרחק ממונפליה בירת מחוז לנגדוק-רוסיון, כ-20 ק"מ ממזרח לה. מן העבר האחר, במרחק זהה, מצוי אתר קאפ ד'אג', עיר הנודיסטים הגדולה בתבל.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close