אוניותחדשות

אוניית הדיימונד פרינסס: הנוסעים יוכלו רדת מן הספינה שבהסגר ביפן

נוסעי האונייה שבהסגר ביפן, אשר אינם נשאים של נגיף קורונה ויבחרו לרדת מהאונייה, ישוכנו עד לתום תקופת ההסגר במתקן מיוחד ויסופקו להם ארוחות בסגנון יפני

בהודעה שפירסמה חברת הקרוז פרינסס באתר האינטרנט שלה נאמר: "לפרינססקרוז נמסר כי במהלך הימים הקרובים האחראים על הבריאות ביפן מתכננים לאפשר ירידה מרצון מן הספינה (דאימונד פרינסס) של אורחים שיעדיפו להשלים את תקופת ההסגר במתקן על החוף".

הודעה זאת התפרסמה היום (13.2.2020) לאחר שמספר נשאי נגיף קורונה על הספינה הגיע ל-218, כש-44 מהם דווחו ביממה האחרונה. האוניה דאימונד פרינסס שעל סיפונה כ-3,700 נוסעים ואנשי צוות נתונה להסגר עד 19 בפברואר.

עוד נאמר בהודעה: "לפי המידע הזמין לנו אנו מבינים שיהיה זה תהליך שיעשה בשלבים, כאשר האורחים הפגיעים ביותר מבחינה רפואית ירדו בשלב הראשון, ומדובר גם בנוסעים מבוגרים עם מצבים בריאותיים שקיימים לפני כן".

לפי ההודעה של פרינסס חברי קבוצה זאת ייבדקו האם הם נשאים של הנגיף. אם הבדיקה תהיה חיובית הם יועברו לבית חולים מקומי להערכה נוספת ולבידוד. אם הבדיקה תהיה שלילית תינתן להם אפשרות לעזוב את הספינה ולעבור למתקן דיור בהסגר עד תום 14 הימים.

 

פרינסס קרוז. צילום: Shutterstock

הגורמים ביפן מסרו לחברת פרינסס שהנוסעים שיירדו מן האוניה ישוכנו במתקן שבו הם יקבלו חדרים נפרדים עם חדרי אמבטיה נפרדים. הם יקבלו קופסאות אוכל באריזות בנטו (חמגשיות) והמזון יהיה יפני ולא יסופק אוכל "מערבי". ארוחת בנטו מסורתית כוללת אורז, טופו או חלבון מהצומח או דג או בשר וירקות חמוצים או מבושלים. כמו כן, כדי לקבל תרופות מרשם יוסעו הזקוקים להן לבית חולים או למרפאה.

חברת פרינסס הצהירה כי הנוסעים מוזמנים להישאר על הספינה עד סוף תקופת ההסגר אם ירצונם בכך.

כתבות קשורות

Back to top button