חדשותראשי

יפן מונעת את עגינתה של אוניית קרוז נוספת שיצאה מהונג קונג

Westerdam שיצאה לשייט בן שבועיים היתה אמורה לסיים מסעה ביפן. אין נשאי נגיף הקורונה על סיפוניה ולמרות זאת לא ניתן לה לעגון בפיליפינים. טייוואן אסרה באורח מוחלט הגעת אוניות קרוז

אוניית הקרוז Westerdam יצאה לפני ימים אחדים למשט בן 14 ימים מנמל הונג-קונג. התוכנית המקורית היתה לסיים את המסע הימי בנמל שנחאי, ב-15 בפברואר. אלא שהתפרצות מגפת הקורונה אילצה את בעלת הספינה, חברת הולנד-אמריקה להעביר את היעד הסופי לנמל יוקוהמה שביפן. אתמול (6.2.2020) הודיעה ממשלת יפן שלא תאפשר לאוניה לעגון בנמלים יפניים,

הולנד-אמריקה מסרה בתגובה: "אנו פועלים במהירות לפיתוח תוכניות חלופיות לאורחים הנמצאים כעת על הסיפון ונעדכן אותם ככל שיהיה מידע זמין". Westerdam יכולה לשאת קרוב לאלפיים נופשים.

כבר מראשית מסעה נתקלה Westerdam בקושי כאשר ממשלת הפיליפינים אסרה את עגינתה בנמל מנילה. הולנד-אמריקה הדגישה שהספינה אינה נמצאת בהסגר ואין כל מידע שמי מנוסעיה נושא את  נגיף הקורונה. משט הקרוז של האוניה שהיה אמור לצאת ב-15 בפברואר מיוקוהמה בוטל. 

טייוואן אסרה באורח מוחלט הגעת אוניות קרוז לנמליה. המרכז לבקרת מחלות של טייוואן הודיע על כך אתמול וההחלטה תקפה עד להודעה חדשה. בתחילת השבוע פירסמה ממשלת האי על  הגבלות משמעותיות לעגינתן של אוניות קרוז. המהלך שם קץ לתוכניות של חברות הקרוז להעביר את פעילותן מסין היבשתית לטייוואן כחלופה חלופית ומיידית.

עוד דווח אתמול כי שלטונות הונג קונג סגרו את  טרמינלי הנוסעים של העיר. גם נמל שנחאי חדל מלפעול ולכן צפוי שספינות הקרוז שעדיין שטות יפקדו את סינגפור, נאגסקי, קואלה לומפור והו צ'י מין סיטי. מכל מקום מרבית המשטים שתוכננו לצאת מסין החודש בוטלו. בנוסף חברות קרוז אינן מתירות לבעלי דרכון סיני לעלות על אונותיהם.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close