חדשותראשי

ל"משט מיסתורין" יש פירושים שונים

נוסעיה של ספינת קרוז בריטית "מרדו" לאחר שמשט ליעדים שאינם ידועים מראש התברר כשייט בין נמלים עלובים

נוסעיה של ספינת קרוז בריטית "מרדו" לאחר שמשט שהבטיח "טיול מיסתורין" (mystery trip) התברר כשייט בין יעדי חוף עלובים ונמלים המשמשים ספינות מטען.

כ-900 נוסעיה של אניית הקרוז "בלמורל" של החבה הבריטית פרד אולסון, שבסיסה באיפסוויץ, שילמו עד 1,400 ליש"ט לאדם עבור מסע בן 11 לילות כדי לפקוד מקומות מעניינים שאינם במסלולי הקרוז השגרתיים. סוג זה של מסעות מותיר בגדר תעלומה את האתרים שבהם תעגון הספינה.

אלא שלנוסעים התברר כי התחנות במסע של הספינה בעלת 710 התאים הזוגיים, שהחלה את מסעה בניוקאסל, לא הצדיקו את כותרתו של הטיול. תחנתה הראשונה היתה בגרייט יארמוט שבמזרח אנגליה, משם המשיכה לדנקירק שבצרפת. תחנתה הבאה הייתה באנטוורפן שבבלגיה ומשם היא המשיכה לנמל התעשייתי איג'ומדן בהולנד, כדי לחזור משם לחופי אנגליה.

גרייט יארמוט היא כיום עיירה צנועה. בעבר, לפני שהבריטים טסו לארצות השמש כדי לבלות את חופשות הקיץ, היא הייתה אתר נופש פופולרי יחסית שהתפרסם גם בזכות הנמל שהיה מוקד לסחר בדגי הרינג. כיום, אין לעיירה מה להציע לתייר והאטרקציה שהוצעה לנוסעים הייתה מפגש עם ראש העיר. כמו כן הוצע להם להצטרף לטיול לעיר נוריץ'. כבר בגרייט יארמוט ניכרו סימני אי שביעות רצון והיו נוסעים שסרבו לרדת מן האוניה.

כאשר האניה עגנה בדנקירק, כיום נמל נידח יחסית בהשוואה לנמלי קרוז ומעבורות שכנים, ראו הנופשים את המשטרה המקומית פושטת על מחנה מאולתר של מהגרים לא חוקיים. אכן חוויה לא שיגרתית אך לא לכזאת ציפו משתתפי המשט. "דנקירק היא מקום היסטורי אך לא יעד של חופשה" אמר אחד ממשתתפי הנסיעה לעיתון הלונדוני סאן.

העיתון מספר שחברת הקרוז פרד אולסן מתארת ​​את עצמה באתר האינטרנט שלה כמי שמציעה "חוויית חופשה שאין כמותה". בתגובה נמסר מן החברה "שמעל 50% מהאורחים שלנו משייטים איתנו פעם אחר פעם, כל מסע קרוז נוסף מציע אפשרות לבקר במקומות חדשים. חבל שמיעוט של הנוסעים חש כי השייט לא עמד בציפיותיו. קיבלנו גם תגובות חיוביות מצד מי שיצא ל'שייט מסתורין' זה".

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close