חדשותראשי

מי הם המותגים המובילים בעולם הקרוזים לשנת 2018

באירופה הגדולה מותג הצי העכשווי היא MSC קרוזס ובציי הפרימיום החברה המובילה היא TUI. הנתונים מתפרסמים בדוח השנתי המסכם את 2018 של אתר האינטרנט קרוזאינדסטריניוז

24 אוניות חדשות הצטרפו בשנת 2018 לציי הקרוז השטים ברחבי תבל. הספינות הללו תרמו לגידול נוסף ומשמעותי במספר הנופשים על סיפון אוניות המפליגות בין נמלים ואתרי נופש ואטרקציות תיירותיות. כפי שכבר פורסם, בסך הכל הפליגו בשנה שחלפה 26.7 מיליון נופשים על גבי 386 ספינות בהניבם הכנסה של 40 מיליארד דולר.

קונצרן קרניבל הוא הגדול בציי הקרוז (41.8%) עם מותגים כקרניבל קרוזס ליין, קוסטה, פרינסס ו-AIDA. שני לו הוא קונצרן רויאל-קריביאן (25.3%) ושלישי הוא קונצרן נורווג'יאן (9.4%). לא רחוק ממנו ניצבת MSC קרוזס האירופית (6%).

קרניבל קרוז ליין ופרינסס קרוזס הם המותגים הגדולים מבין כל חברות הקרוז השטות במימי צפון אמריקה. קרניבל היא המובילה בציים עכשוויים (contemporary) ופרינסס בציי היוקרה. דרוג זה פורסם בידי אתר האינטרנט קרוזאינדסטריניוז בדוח השנתי המסכם את 2018. השוק האמריקני, בחוף המזרחי ובחוף המערבי יחד, הוא הגדול ביותר והוא מקיף 56% מכלל שוק הקרוז.

אירופה היא השוק השני בגודלו עם 29% מכלל שוק שייט הנופש. מבין הציים השטים באירופה המותג הגדול בציים העכשוויים היא MSC קרוזס ובציי הפרימיום החברה המובילה היא TUI.  באי הבריטי החברה המובילה היא P&O ובגרמניה זרת AIDA.

מתקציר שמפרסם האתר עוד עולה כי החברה בעלת היצע התאים הרב ביותר במזרח אסיה ובאזור הפסיפי היא רויאל-קריביאן וכאשר מדובר בהיצע של אוניות יוקרה החברה המוליכה היא Dream Cruises. קוסטה קרוזס היא הגדולה בסין.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close