חדשותראשי

מסע קרוז לשום מקום

ערפל כבד עיכב את צאתה לים של קרניבל-פנטסי ולכן נאלצה האוניה להפליג ללא אפשרות להגיע ליעדה, לקוזומול במכסיקו

למזג האוויר יש השפעה מכרעת גם על עולם התיירות. מאות אמריקאים תיכננו לבלות את ראשית השנה החדשה במשט קרוז למכסיקו אלא שבשל ערפל כבד תוכנית המסע השתבשה והם יבלו את ימיה הראשונים של 2020 בים, בשייט לשום מקום.

אוניית הקרוז קרניבל-פנטסי, שיכולה להשיט עד 2,000 נופשים, היתה אמורה לצאת ב-2 בינואר מפורט אוף מובייל שבאלבמה לקוזומול שבמכסיקו במסגרת מסע בן ארבעה ימים. האוניה המתינה לנוסעיה בנמל מאז ה-29 בדצמבר 2019 והכל היה מוכן למשט. אלא שהיציאה אל הים התעכבה בגלל ערפל כבד שמנע אפשרות להפליג בתעלה המובילה מן הנמל אל הים הפתוח.

העיכוב למשך לילה שלם התברר כקריטי: האוניה לא היתה יכולה להגיע לחופי מכסיקו וגם לשוב לאלבמה במועד, ב-6 בינואר, מועד שבו היתה אמורה לצאת למסע נוסף. התפתחות זאת אילצה את קרניבל-קרוז לבקש היתר מהרשויות בארה"ב להפליג לשום מקום. ואכן, האישור התקבל.

נמל קוזומל במכסיקו. צילום: 123rf

עבור נוסעים שהביקור במכסיקו היה מהותי עבורם הציעה קרניבל אפשרות להחליף את חופשתם המוזמנת באחרת או לקבל בחזרה את מחיר הנסיעה. הנופשים שבילו לילה על הסיפון בנמל יכלו לרדת מן האוניה למחרת בבוקר, בטרם היא יצאה לדרכה.

היו אורחים שבחרו להמשיך במסע והם קיבלו החזר של 50% ממחיר ההפלגה וזיכוי של 50% על מחירו של משט עתידי שיזמינו. עיסקה לא רעה לכל הדעות. בנוסף, צוות הספינה התאמץ להעביר את זמנם בפעילויות מיוחדות כדי להעסיק את האורחים שנמנעה מהם הזכות לטייל במכסיקו.

 

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close