חדשות

יפן: מספר נשאי הנגיף על הספינה שבהסגר עלה ל-174

במהלך היממה האחרונה נתגלו 39 נוסעים נוספים כנשאים על סיפון אוניית הדאימונד פרינס שעליה כ-3,700 נוסעים ואנשי צוות.כזכור, באונייה 15 בעלי דרכון ישראלי

ביוo ה-11 של הסגר על אוניית הקרוז Diamond Princess העוגנת מול יוקוהמה שביפן עלה מספר נשאי נגיף קורונה ל-174. אתמול נתגלו 39 נוסעים נוספים כנשאים של הוירוס הסיני. כזכור, על האוניה הוטל סגר של 14 ימים כדי להשלים את בדיקת הנופשים ואנשי הצוות.

על פי העדכון של רשויות הבריאות של יפן, בין הנשאים: נוסעים מארגנטינה, אוסטרליה, קנדה, יפן, בריטניה ושמונה וארה"ב.

האונייה הגיעה ליוקוהמה בתום משט של 14 ימים ועתה נדרשים נוסעיה לא לצאת מתאיהם לפרק זמן דומה. על האוניה יש כ-15 בעלי דרכון ישראלי.

לנמל הונג קונג הגיעה בשבוע שעבר אוניית הקרוז World Dream שעל סיפונה כ-3,600 נופשים. על האוניה הוטל סגר לצרכי בדיקות רפואיות של נוסעיה,  לאחר שבמשט קודם שלה נתגלו על סיפונה 3 נשאי הנגיף, ולאחר הבדיקות הותר לכל הנוסעים לרדת אל החוף.

באותו משט, שהתקיים בין 19 בינואר ל-24 בינואר, ובו נתגלו הושאי הנגיף, נטלו חלק כ-4,000 נופשים. בעקבות הגילוי פירסמו הרשויות בפרובינציה הדרומית-מזרחית של סין התרעת חירום לאנשים שהפליגו באותו משט, וביקשו מהם להתייצב במרכזים המקומיים למניעת מחלות.

שלטונות הונג קונג סגרו בינתיים את שני טרמינלי הנוסעים בנמל של העיר. במקביל, הרשויות בטיוואן מונעים כניסתן של אוניות קרוז שעגנו קודם לכן באחד מנמליה של סין בפרק הזמן של 28 יום טרם הגעתן לאי.

עד עתה נרשמו מעל כ-900 מקרי מוות בסין (ועוד אחד בהונג-קונג ובפיליפינים) בשל המגפה ולמעלה מ-45,000 נמצאו ברחבי תבל כנשאי הנגיף רובם המכריע מסין.

 

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close