חדשותראשי

נוסעי ספינת תגלית שנתקעה בקרח באוקינוס הארקטי חולצו במסוק

26 ספינות תגלית צפויות לשוט בקיץ 2020 סביב האיים שבארכיפלג סוואלברד. חלקן מציעות יוקרה הכוללת משרת פרטי

 

16 נוסעיה של ספינת התגלית "מאלמו" חולצו אתמול (3.9.19) מסיפונה באמצעות מסוק בקרבת האי סוואלברד (Svalbard), שבנקודת המפגש בין ים גרינלנד, ים ברנץ והאוקינוס הארקטי. הספינה לא היתה מסוגלת להמשיך במסעה בשל הקרח שהקיף אותה. החשש הוא שהספינה תיסחף למים רדודים שעלולים לקרקע אותה כל עונת החורף.

נוסעי הספינה הועברו לעיירה לונגיירבין בעוד שהקברניט וצוותו נשארו על סיפונה בהמתנה לכך שהקרח יימס ויתאפשר להם להשיט את הספינה אל הים הפתוח. צילומים שהועלו לרשת מלמדים שמזג  האוויר באזור הוא סוער וכי יורד שם שלג.

אלה הם ימים אחרונים של עונת הקיץ 2019 באזור ארקטי זה. האזור הופך לאטרקטיבי עם הגידול המשמעותי במספרן של ספינות התגלית. מומחים צופים שעונת 2020 תהיה עונת שיא. "המוני תיירים עשירים, לרוב פנסיונרים, יפליגו שם כדי לחוות את 'סוף העולם', ביתם של דובי הקוטב". נאמר באחת הסקירות המתפרסמות בנושא.

ספינות הקרוז הגדולות יותר, שעל סיפון חלק מהן מצטופפים אלפי נוסעים מגיעות גם הן לאזור. אולם האוניות הללו מפליגות לאורך החוף המערבי נטול הקרח של האי, ממערב לעיר שפיצברגן (Spitsbergen).

לעומתן, ספינות התגלית מציעות מסעות חקר ייחודיים יותר מצפון וממזרח לארכיפלג של איי סוואלברד,  שם בעונת הקיץ הן שטות בין גושי קרח צף. במסעות מסויימים, בעיקר ליד האי קוויטויה (Kvitøya), נעשה שימוש בסירות זודיאק כדי לעלות על החוף ובמזג אוויר סוער צפויה סכנה למטיילים.

לפחות 26 ספינות תגלית מציעות הפלגות למים הקפואים והמזרחיים של ארכיפלג סוואלברד בחודשים יוני עד אוגוסט 2020, נאמר בביטאון הרשת ברנץ אובזרבר. חלקן נושאות על הסיפון הליקופטר וכולן מצויידות בסירות זודיאק.

מסעות תגלית אלה אינם זולים. מחירם מתחיל ב-10,000 דולרים ובקלות ניתן לשלם גם 20,000 דולר עבור הפלגה של שבועיים סביב סוולאברד. הספינות חדשות מציעות גם איכות יוקרתית עם  מסעדות שף, בריכות, ספא, בר עם פסנתר ולעיתים גם משרת פרטי.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close