חדשותראשי

נוסעי קרוז יוקרתי נאלצו לישון על הרצפה

1,170 נוסעים נאלצו להעביר את הלילה על רצפת אולם כדורסל במונטה קרלו בשל הים הסוער שסיכן את העברתם בסירות לאוניה

אניית הקרוז Azura של חברת P&O מקונצרן קרניבל נחשבת לספינה יוקרתית. היא הושקה ב-2010 ויכולה לשאת 3,096 נוסעים ב-1,548 תאיה המרווחים. היא מציעה לאורחיה רחבת ריקודים, טרקלין מופעים, פאב, קולנוע תחת כיפת השמיים, 11 מסעדות, 12 ברים, 4 בריכות שחיה, חדר כושר ושני מכוני ספא. בימים אלה היא משייטת במימי הים התיכון, בהפלגה הנמשכת 14 ימים.

אלא שלמעלה מאלף מנוסעיה, ששלמו עבור המסע במיטב כספם, לא תכננו לבלות לילה על מיטות ארעיות ואף על רצפתו הקרה של אולם כדורסל במונטה קרלו. הים הסוער אילץ אותם לבלות את הלילה בתנאים שאינם מצופים על ידי מי שמתייר באחת מפניני הים התיכון.

1,170 מנופשיה של האוניה אזורה ירדו ביום שבת בשעת בוקר אל החוף לבילוי של יום בעירו של הנסיך אלבר ה-2. יכולת הקליטה של מזח הקרוזים של מונטה קרלו מוגבלת ולכן ספינות קרוז נאלצות לעגון מחוץ למעגן. במקרים כאלה הירידה אל החוף נעשית באמצעות סירות המשיטות את התיירים למעגן של הנסיכות. ואכן, נוסעי אזורה ירדו אל החוף על גבי סירות כאלה.

מונטה קרלו. צילום: 123rf

בסופו של יום הבילוי התברר כי מי הים הגועשים אינם מאפשרים את העברתם הבטוחה של הנופשים לאונייתם. בהעדר ברירה אחרת, בשעת ערב מאוחרת, העבירה אותם חברת הספנות לאולם הכדורסל. "במקום לקחתם לבית למלון, הנוסעים ישנו על שולחנות או מיטות מאולתרות באולם הכדורסל", סיפר לקוראיו הסאן הלונדוני, שהתגאה בידיעה הבלעדית.

העיתון ציטט נוסעת: "זה היה נורא. היינו אמורים לבלות את היום במקום הכי מפואר ויקר בעולם ונאלצנו לבלות את הלילה על הרצפה". ובעלה הוסיף: "אני כועס מאוד ונסער. זה ביזיון. היה מאוד קר. היו שם הרבה קשישים".

בתגובת דובר חברת הספנות נאמר: "בגלל תנאי ים גרועים בלתי צפויים היה צורך להפסיק את פעילות הסירות במונטה קרלו. מקלט ואוכל סופקו לנוסעים שנשארו על החוף על ידי צוות הספינה". נוסעי האוניה שבו לתאיהם החמימים למחרת ב-10 בבוקר.

 

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close