חדשותראשי

נורווג'יאן קרוז ליין: כל בקבוקי הפלסטיק יוצאו מאוניות החברה

חושבים ירוק: ענקית הקרוזים תסלק את בקבוקי הפלסטיק החד-פעמיים מן הצי שלה עד אחד בינואר 2020

חברת הקרוז נורבג'יאן קרוז ליין הודיעה אתמול (שישי),  כי תסלק את בקבוקי הפלסטיק החד-פעמיים מן הצי שלה עד אחד בינואר 2020, והמבצע יחל באניה Norwegian Encore.

אנדי סטיוארט, נשיא ומנכ"ל החברה אמר בהודעתה ש"חובה שננקוט צעדים משמעותיים לשמירת האוקיינוסים שלנו ואת היעדים בהם אנו מבקרים…. ביטול השימוש בבקבוקי פלסטיק חד-פעמיים הוא רק הפעולה האחרונה למען הסביבה שאנו נוקטים כדי להפחית את השפעתנו על הזיהום וכדי לעודד אחרים להגן על משאבי הטבע שלנו". 

המהלך נעשה בשיתוף חברה ושמה JUST שפועלת תוך לקיחה בחשבון של מקור המים ואופן אריזתם. המים שיוגשו על האוניות יהיו מי מעיין ארוזים במיכלי קרטון שמקורם בצמחים וחומרים מתחדשים. המיכלים הללו יחליפו יותר משישה מיליון בקבוקי פלסטיק לשימוש חד-פעמי בכל שנה.

במקביל, דוח חדש על מצב האוקיינוסים פורסם בידי האו"ם ובו קריאה לפעולה מיידית כדי לטפל בהתפתחויות  חסרות תקדים ומתמשכות באוקינוסים. על פי הדו"ח, שאין בו כדי להפתיע, ההתחממות הגלובלית כתוצאה מפליטת גזי חממה בעבר ובהווה, גרם להתחממות מי האוקינוסים שהיו לחומצתיים יותר ופחות עשירים. במקביל, הקרחונים נמסים וגורמים לעליית פני הים, שתוצאתם תהיה שאזורים רבים ייחשפו לסכנת שיטפונות.

 

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close