חדשותראשי

נמלי קרוז בפלורידה נסגרו לאחר שסופת ההוריקן דוריאן הגיעה לקטגוריה 5

דוריאן הוכרזה כסופת ההוריקן האטלנטית העזה ביותר שפגעה אי פעם בחופי בהאמה מאז 1935

נמלי הקרוז הגדולים בפלורידה נמצאים בכוננות מחשש שסופת ההוריקן דוריאן המתקדמת באיטיות מן הים הקריבי לכיוון צפון מערב תפגע בהם. שני נמלים כבר נסגרו. חברות הקרוז נקטו צעדים הכרחיים כדי לוודא שהספינות אינן באזור הסכנה וכי נוסעיהן בטוחים.

היום (יום שני) בבוקר הוכרזה דוריאן כסופת ההוריקן האטלנטית העזה ביותר שפגעה אי פעם בחופי בהאמה מאז 1935. נחשולי המים שיצרה הסופה הגיע לגובה של ששה מטרים. הרוחות הגיעו למהירות של 280 קמ"ש. גגות עפו מכוניות התהפכו וקווי החשמל נקרעו.

פורט מיאמי הוא נמל הקרוזים הפעיל בתבל ועצירת פעילות משפיעה על ענף השייט כולו. הנמל כבר הכריז על מצב YANKEE שמשמעותו היא שספינות הקרוז אינן יכולות לצאת מן הנמל אלא אם כן ניתן להן אישור מיוחד. ההכרזה נכנס לתוקפה בשבת בצהריים (שעון פלורידה).

מצב ZULU, החמור יותר, יוכרז 12 שעות לפני שהסערה תפגע בחופי פלורידה ואז יוטלו על האוניות הגבלות תנועה נוספות. כמעט כל חברות הקרוז הגדולות פעילות במיאמי והן כוללות את קרניבל קרוז ליין, רויאל קריביאן, סלבריטי, נורווג'יאן ו-MSC.

אתר האינטרנט קרוזהייב מדווח שגם גם בפורט קנברל שבקרבת אורלנדו הוכרז מצב YANKEE. בפורט אוורגליידס, שבעיר פורט לודרדייל, הוכרז מצב YANKEE שמשמעותו שמסעות הקרוז אינם מתקיימים.

לעומת הנמלים שבחוף המזרחי, הללו שבמפרץ מקסיקו עדיין פעילים. בג'קסונוויל לא הוכרז אתמול (יום ראשון) מצב YANKEE אך איש לא יופתע אם הוא יוכרז בשעות הקרובות. גם נמל טמפה נשאר פעיל. הנתיב של הוריקן דוריאן מוליך לכיוון החוף המזרחי של  פלורידה ולכן המצב בנמל נראה טוב יותר ובינתיים הוא פעיל.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close