חדשותראשי

נמל הקרוז של ליסבון: צפי ל-600,000 מבקרים ב-2019

בקרוב ימלאו שנתיים לטרמינל החדש הממוקם בקרבת הדאון-טאון של בירת פורטוגל. עתה עוגנות שם גם ספינות הענק

בירת פורטוגל ליסבון נהנית בשנים האחרונות מעליה משמעותית במספר התיירים הבאים בשעריה – גידול של 80% בחמש השנים שחלפו. חלקם יורדים מסיפון אוניות הקרוז שהחלו להציבה על מפת העגינות שלהן. כ-300 אוניות קרוז עגנו בליסבון בשנה שחלפה.

קרוב ל-600,000 נופשי קרוז צפויים לבקר השנה בליסבון וצעד משמעותי לגידול במספרם נעשה עם פתיחת טרמינל הנוסעים המחודש שהוקם בקרבת מרכזה ההיסטורי של הבירה הפורטוגלית. 28 מיליון דולר הושקעו בחידושו של טרמינל הקרוזים של ליסבון שנחנך לפני פחות משנתיים בשפך הנהר טאחו. נמל הקרוז מנוהל בידי חברת  Global Ports Holding, שהיא הגדולה בתבל.

עד נובמבר 2017 קלטה ליסבון את נוסעי הקרוז בשני טרמינלים בנמל המסחרי של ליסבון ומספרם של המבקרים באותה שנה היה 400,000. עתה יכולה בירת פורטוגל לקבל את פניהן של ספינות הקרוז הענקיות, עובדה המבטיחה מספר רב יותר של מבקרי יום. ליסבון מהווה תחנה במסעם של משטי הקרוז מן האי הבריטי למערבו של הים התיכון וכן אלה מנמלי הים התיכון לים הבלטי ולים הצפוני.

ליסבון היא עיר שעלות התיור בה נמוכה בהשוואה לאחיותיה האירופיות, ויש בה אטרקציות שימלאו בקלות בילוי עירוני של סוף שבוע ארוך. תיירי הקרוז יאלצו להסתפק במעט מן הפנינים שהיא מציעה ומותר להניח שהם יבחרו לשוטט בדאון-טאון שלה שנבנה מן היסוד לאחר שריפת הענק של 1755 ורחובותיו (חלקם מדרחובים) מוסדרים שתי וערב. יש ברובע שלוש כיכרות (פראסות), שהן למעשה רחבות מרובעות, וכולן ראויות לביקור: רוסיו, פראסה די פיגיירה. שצע אלה, הסמוכות זו לזאת, מקושרות לכיכר קומרסיו המרשימה שעל שפת הנהר באמצעות המדרחוב אוגוסטה.

 

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close