חדשות

סופת הוריקן מאיימת לפגוע השבוע בנמלי קרוז בים הקריבי

חברות הקרוז עוקבות אחריה כדי להרחיק את נתיביי השייט של ספינותיהם ממסלולה של הסופה דוריאן

דוריאן היא הסופה הטרופית הרביעית שהוכרזה אתמול (24.8) בתחילתה של עונת סופות ההוריקן בים הקריבי. הודעה על הסופה שהחלה להתגבש באוקינוס האטלנטי מסר המרכז הלאומי לסופות הוריקן (NOAA). הסופה עלולה לפגוע במהלך השבוע בנמלי הקרוז שבמזרחו של הים הקריבי וחברות הקרוז עוקבות אחריה כדי להרחיק את נתיביי השייט של ספינותיהן ממסלולה של הסופה.

ביום שלישי אמורה הסופה להתקרב לאיי ברברדוס ואז היא תהיה בעוצמה 1 במדרג סופות ההוריקן (הנמוכה מבין 5 קטגוריות עוצמה), משם היא אמורה להתעצם אל האיים סט. לוצ'יה, אנטיגואה ואיי הבתולה האמריקאים המצויים במסלולה המשוער.

סופה בדרך לברבדוס. צילום:123rf

על פי הנתונים הנוכחיים שדווחו ב-CNN הסופה אינה צפויה לפגוע בחופיה המזרחיים של ארצות הברית אם כי במדינות פלורידה, ג'ורג'יה וקרוליינה עוקבים אחרי התקדמותה בקפידה.

שיאה של עונת ההוריקן צפוי להתרחש ב-10 בספטמבר אך גם לקראת סופו של חודש אוגוסט ייתכנו סופות עזות. בשירות המטאורולוגי של CNN מציינים כי עד עתה מדד הסופות של עונת 2019 הוא מתחת לממוצע. בעונת השיא של הסופות הטמפרטורה של מי האוקינוס היא גבוהה ובמקביל הרוחות הן חלשות ואלה הם התנאים המתאימים להתפתחותן של סופות טרופיות.

 

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close