אמריקה הלטינית

סן-דייגו: ספינות הקרוז שבות לעגון

לאחר הפסקה של כעשור בשל העדר היציבות במכסיקו חברות הקרוז מחדשות פעילותן מן הנמל

מעגן הקרוזים בעיר סן-דייגו שבקליפורניה היה במשך שנים אחדות מחוץ למעגל המרכזי של מסלולי השייט. בעבר הפליגו מרציפיו כמיליון נופשים בשנה אולם המראתו של יעד חדש בדמות אלסקה, אליו הפליגו מנמלים צפוניים יותר, והעדר יציבות וביטחון בערי חוף במכסיקו דרדרו את מספרי היוצאים מסן-דייגו בעשור שחלף. עתה שב הנמל בעיר הדרומית ומתבסס על מפת נמלי הקרוז.

חברת הולנד-אמריקה משיטה ספינותיה מן הנמל במרבית חודשי השנה. כבר בינואר יוצאות שתי הפלגות להוואי ושלוש כאלה לריביירה המכסיקנית עוד השנה תעגון שם אונייתה החדשה Nieuw Amsterdam. אוניותיהן של דיסני-קרוזס ורויאל-קריביאן יצטרפו בחודש מרץ, כאשר הפלגתה של Jewel of the Seas של רויאל-קריביאן תפליג למיאמי דרך תעלת פנמה.

חודש אפריל יהיה עמוס עם 17 הפלגות של אוניות של חברות נוספות: אושניה וסלבריטי. גם שלושת החודשים האחרונים של השנה יהיו עמוסים. חברת קרניבל תחזור לעגון בנמל בדצמבר. קרניבל-מיראקל תצא מסן-דייגו לסבבי שייט לרביירה המכסיקנית ובהמשך לשתי הפלגות ארוכות טווח להוואי.

דובר מטעם הנמל מסר כי בעונה הנוכחית יעברו דרכו 295,000 נוסעים והצפי לשתי העונות הבאות הוא 340,000 נופשים ולאחר מכן 425,000 תיירי קרוז. בשלב זה אין תוכנית מעשית לשידרוג הטרמינלים אולם כשלב ראשון תשופר מערכת אספקת הדלק והחשמל כדי לאפשר עגינתן של אוניות הענק.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close