חדשותראשי

ספינת הקרוז "השקטה בתבל" הושקה בנורווגיה

ספינת הקטמרן שתונע באמצעות סוללות הושקה בטקס חגיגי. במקביל, נדחתה פעם נוספת ההשקה של ספינת הקרוז Costa Smeralda שתונע באמצעות גז טבעי נוזלי

ספינת הקרוז "השקטה בתבל" הושקה השבוע (29.10.19) בטרומסו שצפון בנורווגיה. ספינת הקטמרן Brim Explorer שתונע באמצעות סוללות נחשבת כחלוצת הספינות שתופעל בכוח חשמלי-היברידי מבלי לזהם את הסביבה. הספינה תוכל להפליג למסעות יום בני 10 שעות בכוח סוללותיה.

הספינה, שנבנתה במספנה Maritime Partner באלסונד, נורווגיה, תוכננה בהתאם לדרישות הסביבתיות העדכניוות. היא בנויה מאלומיניום ומציגה חלונות ענק ומרפסות תצפית שיאפשרו ל-140 נוסעיה לצפות בנוף ובלווייתנים. הספינה תופעל בידי חברת התיור הנורווגית Hurtigruten Svalbard, שמשתפת פעולה עם הסטארט-אפ BRIM.

לאחר חודש של בדיקות ולאחר טקס ההשקה והטבילה הרשמי בנמל הביתי שלה בטרומסו, תצא הספינה להפלגות בים הצפוני כדי לחזות בפלאי הפיורדים הנורווגיים, וזאת תוך כדי השקט שתאפשר הספינה בניגוד לרעש והרטט של ספינות קרוז מסורתיות.

במקביל, נדחתה פעם נוספת ההשקה של ספינת הקרוז Costa Smeralda , שתהא הספינה הראשונה שתונע באמצעות גז טבעי נוזלי (LNG) בצי של קוסטה-קרוז. היא תהיה גם אחת הראשונות בצי של מותגי קרניבל שתונע ב-LNG, הידידותי לסביבה.

הפלגת הבכורה נדחתה בשלושה שבועות בשל עיכובים במספנה הפינית Meyer Turku בה היא נבנית. כתוצאה מהעיכוב, השייט הראשון של הספינה ייצא מסבונה שבאיטליה ב -21 בדצמבר 2019 ולא ב -30 בנובמבר. ההפלגה הראשונה המקורית של קוסטה סמרלדה היתה אמורה להיות באמצע אוקטובר.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close