אוניותחדשות

ספינת טיול טבעה ליד איי גלאפגוס

26 נוסעיה של הספינה היוקרתית גאלפגוס-מג'סטיק-אקספלורר חולצו בשלום

14 תיירים, 10 אנשי צוות ו-2 מדריכי טיול חולצו בשלום בידי ספינה של הצי של אקוודור לאחר שספינת סיור יוקרתית נטתה על צידה והחלה לשקוע ליד החוף הצפוני של האי סנטיאגו שבשרשרת איי הגאלפגוס. האירוע התרחש בראשית השבוע שעבר (1.6.19) אך דיווחים עליו פורסמו רק בחלוף ימים אחדים.

כאשר התברר לצוות שהספינה עלולה לטבוע הועלו הנוסעים לשתי סירות הצלה ומשם נאספו לספינת הצי שהעבירה אותם לנמל פוארטו-איולה. הספינה שקעה כאשר במיכליה  שני טונות של דלק. ניסיונות החילוץ של הספינה, ששקעה במים רדודים יחסית, כשלו.

הספינה, גלאפגוס-מג'סטיק-אקספלורר היא חדשה יחסית והחלה לשוט ב-2013. אורכה 36 מטרים ויש בה תאי לינה ל-16 נופשים בלבד ועל סיפונה מותקן ג'קוזי. הספינה יצאה למסעות בני שבוע לאיים. חלקם הוקדשו לסיורי טבע, אחרים הוקדשו לצלילה. מחיר סיור נע בסביבות 6,000 דולר.

טיולי השייט לאיי הגאלפגוס הוגבלו כדי לשמר את פלא הטבע שבאוקינוס השקט מול חופי אקוודור. בדיווחים נמסר כי אין סכנה מיידית לסביבה כתוצאה מטביעת הספינה אולם כדי לחלצה מן הים יהיה צריך תחילה לשאוב את הדלק ממיכליה.

כ-65 ספינות סיור תיירותיות שטות לאיים בעונת הסיורים. זאת נמשכת כשלושה חודשים. אם אכן כל הספינות שטות בעת ובעונה אחת בתפוסה מלאה, מדובר בכ-1,400 תייירים מדי שבוע בשבוע.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close