חדשותראשי

עולם הקרוז דומם מנועים

טראמפ הודיע שחברות הקרוז נענו לבקשתו להפסיק פעילותן ל-30 ימים. חברות אחדות בחרו להאריך את תקופת ההשהיה ולא ישוטו גם בחודש מאי

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע ביום שישי בהודעה בטוויטר כי על פי בקשתו תחדל תעשיית הקרוז בארה"ב מלשלוט למשך 30 ימים.

הודעתו של טראמפ שמה קץ להיסוסים של חברות הקרוז באשר למהלכים שיש לנקוט. כפי שקרה בענפי התעופה והתיירות בשל מגפת הקורונה זה התרחש בענף הקרוזים. לאחר חודשיים של פעילות מקוטעת, של שינויים במסלולי השייט, של ביטול הפלגות, בעיקר באזור האסיאתי-פסיפי, בשל סגירת נמלים ובעקבות הסגר שהוטל על אוניות אחדות, החלו חברות קרוז להניף דגל לבן עוד לפני ציוצו של הנשיא,

ראשונה להכריז על הפסקת פעילות היתה חברת פרינסס קרוז ליין, ששתיים מאוניותיה הגדולות – דאימונד-פרינסס וגרנד-פרינסס – זכו לכותרות בשל מקרי הקורונה על סיפוניהן, החברה השהתה ביום חמישי (12.3.2020) את כל פעולותיה למשך 60 יום ואף קיצרה את כל ההפלגות הנוכחיות.

חברת האם של פרינסס, קרניבל, צרפה אתמול (14.3.2020) ארבעה ממותגיה להודעת ההשהיה. קרניבל קרוז ליין, קונרד ליין, הולנד-אמריקה ו- Seabournיחדלו מלשוט אולם מועד לחידוש הפעילות לא נמסר.

יום קודם לכן הודיעה MSC קרוזס על השהיית פעילותה בארה"ב ל-45 יום, עד ה-30 באפריל. במהלך דומה נקטה שלשום רויאל קריביאן אולם חברה זו הגבילה את ההשהיה ל-30 ימים. נורבג'יאן (NCL) קיבלה החלטה דומה ואוניותיה ישארו בנמלי ארה"ב עד 11 באפריל. ההחלטה תקפה גם לגבי החברות האחיות אושניה וריג'נט.

ויקינג, שהמתפעלת חברות קרוז בנהרות ובאוקינוסים עם 74 ספינות, ביטלה את כל המשטים שתוכננו עד 1 במאי. חברות נוספות שמתמחות בשייט נהרות כאבלון ואמאווטרוייס הכריזו על מהלכים דומים ובנהרות אירופה לא יראו בחודשיים הקרובים את ספינות הנהר האלגנטיות.

וירג'ין קרוזס, שזכתה לכותרות לרוב עוד בטרם החלה להשיט ספינה, דחתה את השקתה של אונייתה הראשונה סקרלט-ליידי ל-15 ביולי.

שתי ההפלגות הראשונות מנמל סיאטל שהיו אמורות לפתוח בראשית אפריל את עונת הקרוזים לאלסקה בוטלו גם הן. מדובר בביטול משטים של האוניות גרנד-פרינסס ו-.Celebrity Eclipse גם המשטים בים הצפוני צפויים להיפגע בעקבות סגירתו של נמל ברגן שבנורבגיה בפני ספינות הקרוז.

בסוף השבוע שעבר פרסם משרד החוץ הבריטי הנחיה לבני 70 ומעלה ולפיה עליהם להימנע משייט על סיפון אוניות קרוז. הודעה זאת דומה להנחיה שפורסמה קודם לכן בידי משרד החוץ של ארה"ב. אולם כאמור לא היה הכרח בהנחיות הללו באשר חברות קרוז החלו לעצור ביוזמתן את ההפלגות של ספינותיהן.

במקביל, כדי להחזיק את הראש מעל פני המים מבחינה פיננסית, מפרסמות החברות תוכניות המאפשרות לרכוש כרטיסים למשטים עתידיים עם זכות ביטול וקבלת החזר כספי.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close