חדשותראשי

ענף הקרוז מנסה לשוט בעידן הקורונה

מדינות בדרום מזרח אסיה מונעות עגינתן של אוניות קרוז והחברות נאלצו לבטל משטים, ממשיכות אוניות הנופש לשוט בחלקי תבל אחרים תחת מגבלות 

המכה המשמעותית שסופג ענף התיירות בעטיו של נגיף הקורונה מקרין על תעשיית הקרוזים, שהיתה נתונה בצמיחה. סיפורה של הדאימונד פרינסס, ש-3,700 נוסעיה היו נתונים בהסגר בנמל יוקוהמה ביפן, הדהד את הבעייתיות שבהפלגה בעידן החשש מהמגפה.

שתי חברות הקרוז הגדולות בתבל, קרניבל ורויאל קריביאן, כבר הודיעו על צפי לפגיעה בהכנסותיהן ברבעון הראשון של השנה הנוכחית. משטי הקרוז בדרום מזרח אסיה, רובם ככולם, בוטלו עד לחודש אפריל. אך הפגיעה בתעשייה אינה מוגבלת רק לסין, יפן, קוריאה ושכנותיהן. 

בהמלצת האיגוד הבינלאומי CLIA  מונעות חברות הקרוז את הפלגתם של מי שבטווח של 14 יום לפני היציאה היו קשורים או עזרו לטפל בכל מי שנחשד או מאובחן כנשא נגיף הקורונה, או ממי שנמצא  במעקב בריאותי אחר חשיפה אפשרית לנגיף.

יש מדינות שסגרו את נמליהן לחלוטין לספינות קרוז, נמלים אחרים אינם מתירים כניסתם של אזרחים סינים, דרום קוריאנים ואיטלקים או כאלה שכף רגלם דרכה לאחרונה בשטחן של המדינות הללו. בנוסף, נמלים לא מעטים אוסרים עגינתן של אוניות מסויימות מחשש שעל סיפוניהן נמצא אדם שהוא נשא של הנגיף.

לסגירתם של נמלים יש השפעה רבה על משטים לא מעטים כאשר נתיבי השייט משתנים לפני צאת ההפלגה או במהלכה. נופשים רבים נאלצו לבלות את ימיהם על הסיפונים מוקפים בים כחול בעוד התוכנית המקורית של הטיול הבטיחה להם שיטוט בן יום באתרים ובערים לאורכו של נתיב השייט. 

הונג-קונג, טייוואן וקוריאה הדרומית סגרו את טרמינלי הקרוז שבנמליהן בעוד שסין לא נדרשה לצעד כזה באשר כל ההפלגות מנמליה, שנחאי בעיקר, בוטלו. גם נמל הקרוזים של מלזיה Kota Kinabalu סגר רציפיו. איים אחדים באוקינוס השקט שהיו על נתיבי השייט החליטו גם הם למנוע עגינתן של ספינות קרוז.

נמלים אחרים הטילו מגבלות. יעדי הקרוז העיקריים הם בים הקריבי ומדינת האיים בהאמה אינם מתירים כניסתו של מי שביקר בסין 20 יום לפני הגעת הספינה. במהלך דומה נקטה ג'מייקה: מי שביקר בסין, בקוריאה ובסינגפור 14 יום לפני הגיעו יאלץ להישאר על הסיפון. שורה ארוכה של מדינות באסיה אינן מתירות באופן מוחלט לבעלי דרכון סיני לבקר בהן.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close