אמריקה הלטיניתלאן מפליגים?

קובה מצטרפת ליעדי הקרוז בקריביים

חברות הקרוז הגדולות צרפו בשנתיים שחלפו את קובה לרשימת היעדים שלהן בהפלגות לים הקריבי. ב-2018 צפויים להניח 700,000 תיירי קרוז את כף רגלם על אדמת האי

נמלי הוואנה, סנטיאגו ו-Cienfuegos שבקובה החלו להופיע על מפות מסלולי הקרוז היוצאים מחופי פלורידה לים הקריבי. העיתון דיילי טלגרף מדווח שחברות הקרוז הגדולות צרפו בשנתיים שחלפו את קובה לרשימת היעדים שלהן וכשש מאות חמישים הפלגות בשנה פוקדות את האי שהיה מוחרם עד לפני שנים אחדות.

במקביל, ממשלת קובה חתמה על הסכם עם מפעילת נמלי הקרוז הגדולה בתבל, גלובל-פורט-הולדינגס, להרחבתו של מעגן אניות הקרוז בנמל שבבירתה הוואנה.בתוך שש שנים יהיו שם ששה רציפים בעוד עתה יש רק שניים כאלה.

ב-2015 נחתו על חופי קובה פחות מארבעים אלף תיירים ואילו במהלך 2017 הוכפל מספרם פי עשרה. השנה צופים השלטונות בקובה לשבע מאות אלף תיירים שיבואו בדרך הים. היה זה הנשיא ברק אובמה שפתח את השער לקובה ב-2016, בהסירו את האמברגו שהוטל על האי השכן לאחר הצלחתה של המהפכה בראשות האחים קסטרו, שסילקה ב-1959 את הרודן בטיסטה שנתמך בידי ארה"ב. אניית הקרוז הראשונה עגנה בקובה במאי 2016 בעקבות הסרת האמברגו. עתה, למרות שהנשיא הנוכחי, דונלד טראפ, החמיר את הסנקציות נגד קובה, לא חל שינוי בקצב ההפלגות לאי.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close