חדשותראשי

קורונהוירוס – עכשיו ההפסדים הכספיים

חברות הספנות בוחנות את המשמעות הכספית של ביטולי ההפלגות. מגיפת ה-SARS, בשנים 2002-3, עלתה לכלכלה העולמית יותר מ-40 מיליארד דולר

ההנחיות החמורות של ממשלת סין בניסיון למנוע את התפשטותו של נגיף הקורונה הביאו לביטול שורה של הפלגות כפי שדווח בפספורטקרוז. עתה בוחנות חברות הספנות את המשמעות הכספית של המהלכים הללו.

בהודעה שפירסמה רויאל קריביאן קרוזס נמסר כי התוצאות הכספיות של 2020 יושפעו מכך. החברה ביטלה עד עתה שלוש הפלגות משנחאי של Spectrum of the Seas ולהערכת החברה מדובר בהפסד של 10 סנטים בשער המניה.

"אם המגבלות על הנסיעות בסין יימשכו עד סוף פברואר, החברה מעריכה שהדבר ישפיע עוד יותר על תוצאותיה", נאמר בהודעת החברה: "יש עדיין חוסר וודאות בנוגע להתפרצות הנגיף בכדי לחשב את ההשפעה הכוללת על העסקים. אנו צופים כי לשחיקה של אמון הצרכנים בסין עשויה להיות השפעה נוספת. אם מגבלות הנסיעות ימשכו זמן ממושך הן עשויות להשפיע באופן מהותי על הביצועים הכספיים הכוללים של החברה".

בעונת השייט הנוכחית מפעילה רויאל קריביאן ספינה אחת בלבד בסין, שתי אוניות נוספות אמורות להצטרף במאי וביולי 2020, בהתאמה.

מומחה פיננסי המצוטט באתר 'יאהו' מעריך שכל הפלגה שבוטלה גוררת אובדן הכנסות של 3 עד 4 מיליון דולר. קוסטה קרוזס (שבשליטת קרניבל), MSC, רויאל קריביאן וקווי הקרוז של Genting השביתו את אוניותיהן שעגנו לחופי סין או שהיו מיועדות לצאת להפלגות מנמליה של סין. החברות הללו הודיעו כי יחזירו ללקוחותיהן את כספם.

חברת MSC קרוז הודיעה על ביטול שלוש הפלגות המתוכננות במהלך חודש פברואר לנמלים בסין ושינתה את המסלול האניות לנמלים בסינגפור מלזיה וויטנאם.

לפי פרסומים שונים יש חברות שטרם הודיעו על נכונותן לעשות כן. האתר קרוז-לאו-ניוז עידכן אתמול שנורווג'יאן ו-Regent Seven Sea, שספינותיהן אמורות להפליג מהונג-קונג, טרם ביטלו את מסען ונוסע שלא יופיע עלול בשלב זה להפסיד את כספו. גם החברות סלבריטי, סיבורן והולנד-אמריקה טרם הודיעו על ביטול הפלגות.

בשלב זה אי אפשר להעריך את מידת ההשפעה של הנגיף על תעשיית התיירות בכלל וענף הקרוזים בפרט. מגיפת ה-SARS, שפרצה בשנים 2002-3, עלתה לכלכלה העולמית יותר מ-40 מיליארד דולר ואז סין היתה פחות מעורבת בה וענף הקרוז לא היה קיים שם.

חברות התעופה מבטלות את טיסותיהן לסין.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close