אוניותראשי

קרוז ארקטי יוקרתי

חברת קריסטל קרוז משיקה יאכטה מפוארת שתעבור במסלול שיכלול את ה'ארקטיקה העילית' הקנדית, צפון רוסיה ונורבגיה. האנייה בדירוג PC6 בנויה להפלגות קוטב ויכולת תמרון בין גושי קרח בני שנה

יאכטת הפאר ה-Crystal Endeavor המיוצגת בישראל על ידי חברת 'אופיר טורס', תפליג בחודש אוגוסט 2021 במסלול שריתק ואתגר נוסעים וחוקרים במשך מאות שנים – היא תצא מעיר הנמל אנאדיר שברוסיה לכיוון טרומסו, נורבגיה. במהלך המסע, שאורכו 28 לילות, האונייה, שנבנתה בגרמניה ומארחת על סיפונה 200 אורחים, תבקר בכמה מן האיים, הארכיפלגים וקווי והחופים מהמרוחקים ביותר בעולם ותאפשר לחובבי ההרפתקאות להגיע ולחוות מקומות שעד היום רק מעטים הצליחו לבקר בהם, וכל זה בתנאי נוחות יוקרתית.

האוניה שתושק בחודש אוגוסט 2020 נועדה בדיוק בשביל מסעות נועזים כמו 'המעבר הצפון-מזרחי' – אנייה עם דירוג PC6 להפלגות קוטב ויכולת תמרון בין גושי קרח בני שנה, יכולת בקרת מיקום דינאמי עצמאי, סירות זודיאק וכל שאר הציוד הדרוש למסע חיפוש נועז מן הסוג הזה, אומר טום וולבר, נשיא ומנכ"ל 'קריסטל: "בנוסף ליכולות הטכניות הללו, הספינה מאפשרת לאורחיה ליהנות מרמה גבוהה ביותר של נוחות ויוקרה, גם כשהם מפליגים ליעדים מרוחקים ביותר."

 

תושק ב-2020. הדמיה: קריסטל קרוז

 

היעדים הבולטים במסע:

אתר המורשת העולמית של אונסקו האי ורנגל, אחד המקומות האחרונים בעולם שבהם נדדו הממותות הצמריריות. יעד זה טומן בחובו ממצאים מאובנים חשובים מאין כמותם.

ארץ פרנץ יוזף אשר שימשה פעם עמדת תצפית של הצבא הרוסי בזכות מיקומה בים ברנץ והאוקיינוס הארקטי, וכיום היא ביתם של דובים ארקטיים ומינים רבים אחרים של חיות בר.

איי סיביר החדשים המציעים גילויים ארכיאולוגים מגוונים נוספים, וביניהם — עצמות של טיגריס שן חרב ושרידים של ממותות שאותרו בחפירות, וכן שרידים של מה שנחשב לכלי עבודה של בני האדם מהתקופה הפליאוליתית המהווים את העדות הצפונית ביותר לנוכחות האדם על פני כדור הארץ.

סֶבֶרנָיה זֶמליה, הארכיפלג האחרון שזכה למיפוי על כדור הארץ והופיע לראשונה על מפות העולם רק בתחילת המאה  ה-20 וכן כף צ'לוסקין בחצי האי טאימיר, הנקודה הצפונית ביותר ביבשת כלשהי.

בדרך תעבור Crystal Endeavor גם בים הסיבירי המזרחי, בים הלבן, בים ברנץ ובים לאפּטֶב. על הסיפון יעמדו לרשות האורחים מדריכי מסע, מדענים ומומחים לאתרי היעד, שיתנו הסברים בעזרת סמינרים ומצגות מרתקים המתמקדים בטבע ובהיסטוריה הייחודיים של חבל הארץ הזה.

לדברי אייל כהן מנהל Cruise No1 מחלקת השייט של אופיר טורס, המייצגת בישראל את חברת קריסטל קרוזס, השייט במסלול המעבר הצפון-מזרחי, שיערך בין ה-18 באוגוסט ל-15 בספטמבר 2021, כבר נפתח להרשמה.

האנייה בעלת הדחק של 20,000 טון מארחת רק 200 נוסעים; יש בה חללים ציבוריים רחבים, נוחים ואלגנטיים, חדרי הנוסעים במתכונת אול-סוויט עם שירותי באטלר; מתכוני ארוחות בהשראת מישלן של המאסטר שף נובּוּ מאצוּהיסה; סלון קריסטל לייף וספא בשירות מלא וכן מרכז כושר משוכלל, אביזרי וחללי נוחות ייחודיים למסע, הכוללים "חדר בוץ" וטרקלין מסוקים, יעצימו את חוויות האורחים.

 

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close