חדשות

קרוז בום: יותר מ-2 מיליון בריטים יצאו בשנת 2018 לחופשת שייט

הזינוק במספר האנשים היוצאים לחופשת שייט בעולם לא פוסח על בריטניה. בשנת 2017 יצאו 1.971 מיליון בריטים לחופשות שייט בעולם כאשר המגמה הבולטת היא הצטרפות של בעלי גילאי 40 ומטה למעגל היוצאים לחופשות שייט

ענף הקרוזים ההולך וגודל ברחבי העולם, רושם זינוק נוסף גם בבריטניה בשנה שעברה.

בשנת -2017 נרשם מספר שיא של 1.971 מיליון נוסעים בריטים שהפליגו לחופשת שיט, עלייה של 4.3% לעומת שנת 2016.

על פי הערכות של קברניטי תעשיית התיירות הבריטית בשנת 2018 יגיע בפעם הראשונה מספר היוצאים לחופשת שייט לשני מיליון נוסעים ויותר.

ראשי ארגון הקרוזים הבריטי CLIA, מסבירים כי הזינוק במספר התיירים הבריטים הבוחרים לצאת לחופשות שייט נעוץ בעיקר במבחר הגדול של אוניות השייט החדשות והמפוארות של חברות הקרוזים השונות, במסלולים המגוונים והחדשים אותם מציעות החברות ביעדים שונים וחדשים ברחבי העולם, שפע האטרקציות והחידושים שמציעות חברות השייט לנוסעים באוניות הפאר וברמת המחירים האטרקטיבית.

על פי הנתונים, שייט בים התיכון הוא עדיין האופציה המועדפת ביותר על התיירים הבריטים המפליגים לשייט- 37% מכלל הבריטים שיצאו לחופשת שייט בשנה שעברה, בחרו צאת לשוט בקרוז באגן הים התיכון, עליה של כ-12% לעומת שנת 2016.

עוד עולה, כי למרות שבעלי גילאים 50 פלוס הינם עדיין הנוסעים העיקריים היוצאים לחופשות שייט, כי נרשם זינוק במספר היוצאים לחופשת קרוז בגילאי 40 פלוס, הבוחרים בהפלגות לצפון אירופה ולאיים הקריביים כאפשות המועדפת.

ואכן, הזינוק העיקרי במספר היוצאים לחופשת קרוז בבריטניה שנרשם בשנת 2017 הינו בקרב תיירים הנמצאים בשנות ה-40 לחייהם.

על פי הערכות העליה במספר היוצאים בגילאים אלו נעוצה בעובדה שחברות השייט מציעות כעת הפלגות ליעדים חדשים והרפתקנים יותר מבעבר, כך לדוגמא הפך שייט לאזור איי גלופולוס שכלל לא היה קיים בערב לקרוז מבוקש בקרב בעלי גילאים אלו, שלא כבעבר כבר אינם מסתפקים בחופשות השייט המסורתיות.

ארגון הקרוזים הבריטי ה- CLIA מסביר כי גם שכבות גיל הצעירות יותר של אנשים בשנות העשרים והשלושים לחייהם, גילו בשנתיים האחרונות בעיקר את האטרקטיביות בחופשת שייט והחלו לצאת לחופשות שייט בעולם, אולם אלו דווקא בוחרים את החופשות הראשונות בחופי הים התיכון המסורתיים.

כתבות קשורות

Back to top button