חדשותראשי

קרניבל מצנזרים את חולצות הנופשים

אם לדעת אנשי הצוות יש בכיתוב שעל החולצה כדי לפגוע ברגשות הזולת יבקשו מכם להורידה. המהלך זוכה לתמיכה. התקינות הפוליטית לא טבעה

אם חשבתם ששלוש שנות נשיאותו של דונלד טראמפ שינו במשהו את כללי התקינות הפוליטית (Political correctness) בשיח המתנהל בארצות הברית, אז אתם טועים. עובדה: חברת הקרוז קרניבל לא תתיר לכם ללבוש על סיפוניה הציבוריים את חולצת הטי שלכם עם הכיתוב "המדליק" שבחרתם אם לדעת אנשי הצוות יש בכיתוב כדי לפגוע ברגשות הזולת. במילים משפטיות: התקינות הפוליטית גוברת על חרות הביטוי.

המידע על המדיניות המצנזרת ולפיה "על האורחים להבטיח שהביגוד והאביזרים שלהם מכבדים את האורחים האחרים", הובהר באתר השאלות הנפוצות (FAQ) של קרניבל קרוז ליין ובהמשך בפוסט בפייסבוק שנכתב בידי "שגריר" המותג ג'ון היילד.

בעקבות זאת פורסמה כתבה באתר קרוזקריטיק שהובילה ליותר מאלף תגובות ברשת. סקר מקוון העלה שאחוז מכריע של הנשאלים ענו שהם תומכים בצעדים החדשים. אולם הסערה לא התפוגגה ואתמול (8.1.2020) פורסמה כתבה נוספת בנושא באתר CNN.

לשון ההנחיות היא די ברורה ולפיה אסור ששום דבר שנלבש במהלך השייט "יהיה בו מסר שעשוי להיחשב פוגע או יהיה בו עירום, גסות הצעות מיניות. בנוסף, בגדים או אביזרים לא צריכים לקדם השקפות אתניות או להכיל משמעות גזענית שלילית, או שיהיה בהם ביטויי שנאה או אלימות".

 

דובר קרניבל, ואנס גוליקסן, הסביר כי שינוי ההנחיות מקורו בכך שידיעות על המתרחש בענפי נסיעות אחרים סיפרו על לקוחות שלבשו בגדים עם "מסרים מאוד מאיימים". הוא הוסיף וציין ש"יש לנו כבר כמה הנחיות לבוש בסיסיות והאורחים שלנו מכבדים אותן ומבינים שאנחנו עסק ממוקד משפחה".

גוליקסן אמר לרשת השידור כי "הצוות של קרנבל לא יהיה 'משטרת הבגדים או הביטויים'. לדבריו הצוות "ישגיח על אורחים שלובשים בגדים עם תמונות או שפה לא הולמים ויבקש מהם להחליפם. אנו נעריך מצבים בכל מקרה לגופו וננקוט צעדים מתאימים לפי הצורך". נדמה שהתקינות הפוליטית לא טבעה.

ובכל זאת נמצא גם מישהו שלא הסכים עם מדיניות "משטרת המחשבות" של חברת הקרוז: "מדיניות זו רחבה וסתומה מדי. יש מי שעשוי להיעלב מחולצת טריקו עם צלב נוצרי או מגן דוד. אנשים נעלבים כיום בקלות רבה מדי".

לא מיותר להזכיר שנוסעי הקרוזים רגילים להנחיות לבוש הנוגעות להופעתם בחדרי האוכל ובשטחים ציבוריים אחרים והללו נותרו כשהיו. נהוג בציי הקרוז הגדולים שהנוסעים יכולים להיכנס לארוחות הערב הרשמיות רק אם הם לבושים "קרוז-אלגנט". המשמעות היא שמכנסי ג'ינס הם מחוץ תחום. גברים לא יופיעו לבושי חולצות ללא שרוולים, מכנסיים קצרים, חולצות טריקו, בגדי ספורט, כובעי בייסבול, כפכפים או בגדי ים.

 

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close