חדשותראשי

רויאל קריביאן: הכנסה נקיה של 1.9 מיליארד דולר ב-2019

חבררת הקרוזים מסכמת את השנה שחלפה יחד עם ההשפעות השליליות של הוריקן דוריאן והתאונה במספנה באיי הבהמה, ומה הצפי לשנת 2020 בצל הנגיף הסיני?

ההכנסה הנקיה של חברת הקרוז רויאל קריביאן (US GAAP Net Income) הייתה בשנת 2019 בהיקף של 1.9 מיליארד דולרים. מדובר ברווח של 8.95 דולרים למניה. בשנה שחלפה הייתה ההכנסה הנקיה של החברה 1.8 מיליארד דולרים.

התוצאה הכספית המדווחת תואמת את ציפיות האנליסטים בהתחשב בהשפעה השלילית של ביטול ההפלגות לקובה, הנזקים שגרם ההוריקן דוריאן ותאונה במספנת גרנד-בהאמה שהשביתה אחת מאוניות החברה.

התשואה הנקיה ב-2019 עלתה בשיעור של 8.0%. החברה הסבירה זאת בהטמעת הפעילות של חברת הקרוז סילברסי, בהפעלת המסוף החדש במיאמי, בפיתוח אתר הנופשי הפרטי Perfect Day, חומרה חדשה וביקוש חזק למוצרי הליבה של רויאל קריביאן.

אחדים מן הגורמים הללו היו אחראים גם לגידול של 11.4% בהוצאות החברה (לא כולל דלק). השקעות בטכנולוגיה ויותר "ימים יבשים" במבדוקים של ספינות החברה נוספו להוצאות שהיו כרוכות בהפעלת המסוף החדש, בהטמעת סילברסי ובהשקעה באתרים הפרטיים.

ברבעון הרביעי של השנה שחלפה רשמה החברה רווח נקי 273 מיליון דולר בהשוואה ל-315 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2018.

הצפי לשנת 2020 תלוי בהיקף השפעת נגיף הקורונה על עיסקי החברה. עד עתה ביטלה רויאל קריביאן 8 הפלגות מסין וזאת עד 4 במרס. החברה תציג ארבע אוניות חדשות במהלך 2020. אוניות חדשות אלה יהוו לפי הודעתה תרומה חשובה לצמיחת התשואה והרווחיות. לעת עתה צופה החברה לרווח של 10.40-10.70 דולר למניה.

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close