אוניות

רוסיה הפקיעה שתי ספינות תגלית

הספינות שבבעלות רוסית הופעלו בידי חברת One Ocean Expeditions. הן עמדו להתחיל את עונת הקיץ באוקיינוס הארקטי

ענף שיוטי התגלית (Expeditions) מתפתח בקצב מהיר ובארבע השנים הקרובות צפויות להיכנס לשירות 28 ספינות מותאמות לשייט באזורים שספינות רגילות מנועות מלשוט בהם, כך מדווח העיתון הלונדוני דיילי טלגרף.

מידע זה מתפרסם בצמוד לידיעה ולפיה שתיים מתוך שלוש ספינות התגלית שמפעילה חברת One Ocean Expeditions הקנדית הוחרמו בידי ממשלת רוסיה. בכוונת החברה להגיש תביעה נגד בעליהן של האוניות דווח העיתון בסוף השבוע.

המהלך הרוסי נעשה ב-12 במאי, שבועות אחדים לפני מועד הפלגתן של הספינות –  Akademik Ioffe ו- Akademik Sergey – שכל אחת מהן משיטה כמאה תיירים. הספינות היו אמורות לצאת למסעות באוקיינוס הארקטי – האחת בזה הרוסי והאחרת בזה הקנדי – ולכן צפוי שעונת הקיץ של החברה תיפגע. כל המקומות להפלגות היו מוזמנים. עתה נשארה חברת OOE רק עם ספינה אחת, שנכנסה לשרות ב-2018 וביכולה להשיט רק 146 נוסעים.

הספינות הן בבעלות מוסד מחקר רוסי, הוחכרו בידי חברה המייצגת אותו והן פועלות על בסיס הסכם שנחתם עם החברה הקנדית ב-2011. שתי הספינות שהו בטריטוריה רוסית וגורמי השלטון הודיעו לבעלים שלהן, שעליהן להישאר בתחומי המים הטריטוריאליים של רוסיה. מטעם One Ocean Expeditions נמסר כי בעלי הספינות הודיעו לחברה על אי יכולתם להעמיד את הספינות לרשותה כי הן "צריכות לעבור שיפורים בקלינינגראד". כאמור, הסוגיה תידון עתה בבתי המשפט.

העיתון הבריטי מספר עוד כי ספינות התגלית מציעות נוחות ואפשרויות יחודיות תוך כדי מסעותיהן כטיסה בהליקופטר או שייט בצוללת מזערית. מחיר הפלגה של עשרה ימים מתחיל בסביבות 8,000 דולרים.

 

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close