חדשותראשי

רוסיה מונעת מאוניות קרוז לשוט באוקיינוס הארקטי

בוטלו 2 מסעות של חברת הורטיגרוטן הנורבגית שבמקביל הודיעה על הסבתן של 3 אוניות תגלית לספינות היברידיות

תחת נימוק של אימונים של הצי הרוסי נאסר על חברת הקרוזים הנורבגית הורטיגרוטן להשיט את ספינתה MS Spitsbergen למסעה המתוכנן באזור האוקיינוס הארקטי (הקרח הצפוני).

המשט של אוניית הקרוז היה אמור לצאת בעוד שבועיים מטרומסו שבצפון נורבגיה למורמונסק שברוסיה, כאשר בדרך אמורה הייתה הספינה לעבור בקרבת חצי האי פרנץ יוזף, המשמש בסיס של הצי הרוסי.

על סיפון MS Spitsbergen היו אמורים להפליג 250 נוסעים שכל אחד מהם שילם תמורת המסע 6,200 דולרים. מסע מתוכנן נוסף בוטל גם הוא.

הורטיגרוטן ידועה במסעות הקרוז לאורך חופי נורבגיה והפיורדים שלה. לחברה יחסים טובים עם שלטונות רוסיה ולכן לפי את האינטרנט 'קלאסקמפן' דוברת החברה הביעה הפתעה על ההחלטה הרוסית. הרוסים פעילים מאד בעת האחרונה באזור ים ברנץ ולאחרונה ערכו תרגיל מי בהשתתפות 30 כלי שיט ובהם צוללות.

חברת הורטיגרוטן היא המובילה בשמירה על איכות הסביבה. אתמול (19.8.19) הודיעה החברה ששלוש מספינות התגלית שלה יוסבו לספינות בעלות הנעה היברידית ובמקביל יקבלו שמות חדשים. הספינות שיונעו בכח סוללות יחלו לפעול ב-2021. זה לא מכבר השיקה החברה את אוניית הקרוז ההיברידית הראשונה בתבל רואלד אמונדסן.

 

תגיות

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close